View Single Post
Stary 12-04-2010, 10:31   #1
mat1l9s
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Koszalin
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie która to rura intercoolera ? Zdjęcie w poście.

Witam
Ostatnio samochód zaczął trochę świszczeć przy przyspieszaniu i lekko szarpać, poczytałem więc forum, sprawdziłem rury intercoolera i to był strzał w 10.
Problem jednak mam z ustaleniem która to rura wg. schematu, byłem nawet w salonie forda, ale tam też mieli problem która dokładnie to rura - raczej nie chcę żeby mi wymieniali bo to za droga impreza, ew. mogę u nich zakupić, bylebym znał dokładny nr.

Porobiłem fotki tej rury:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na czerwono zaznaczyłem przebieg tej rury tam gdzie jest zasłonięta.

Wyczytałem na forum że rura ta jest prawdopodobnie w dwóch wersjach, różni się tylko średnicami po obu końcach.
Jedna ma dwie różne średnice wew. 45 mm / 56 mm
Druga ma dwie takie same średnice wew. 56 mm.

I teraz pytanie którą wersje ja mam?

Znalazłem na tej aukcji taki schemat (allegrowicz Ciechol2):
http://www.motoallegro.pl/item995026..._mk3_tddi.html
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tym schemacie kształt rury jakby pasował, i nawet położenie pasuje, ale jest ona po prawej stronie silnika, a u mnie jest po lewej. I teraz mam zagwozdkę.

Druga wersja rury jest w ford-esklep:
http://www.ford-esklep.pl/index.php?...ct&prod_id=422

Nr fabryczny na mojej rurze jest zamazany, widać tylko coś takiego:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuję za pomoc, szczególnie jeśli ktoś miał podobny problem i doszedł rozwiązania.
W zasadzie pytanie sprowadza się do tego czy jak ktoś ma tę rurę po lewej stronie to oba końce są różnej średnicy i numer fabryczny wtedy to 1S7Q-6K770-DC (ford indeks 1128760) ?

Silnik to 2.0 TDCI, 130KM, 2002r (lipiec).

Ostatnio edytowane przez mat1l9s ; 12-04-2010 o 10:35
mat1l9s jest offline   Odpowiedź z Cytatem