View Single Post
Stary 05-09-2021, 17:26   #1
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Skrzynia hałasuje, miga wsteczny i wariuje prędkościomierz.

Kupiłem niedawno Transita z 2000r, silnik 2.4 TDDI 90KM z wyjącą 5-cio biegową skrzynią.

Sama skrzynia daje takie objawy:

-wyje podczas jazdy
-5 bieg i wsteczny wchodzi gorzej od reszty. 1-4 są jakby to ująć, bardziej sztywne obok siebie, a 5 i R trzeba szukać.
-na jałowym biegu czasem słychać szumy z okolic skrzyni, a po wciśnięciu sprzęgła ustają (kompletne sprzęgło było niby ostatnio wymieniane)
-po zbyt agresywnym puszczeniu sprzęgła, słychać solidny stuk z skrzyni.

Ogólnie z sprzęgłem problemu nie ma. Łapie dobrze od samej góry i nie ślizga się. O ile temat wymiany skrzyni psychicznie do mnie dotarł, tak nie wiem czy kolejne dwie usterki są z nią związane.

Mianowicie:

-światła od wstecznego migają podczas jazdy, najczęściej zapala się po dziurach i potrafi się palić dłuższą chwilę. Wymieniłem czujnik biegu wstecznego i nadal to samo. Wymieniałem listwy oraz wiązki na światłach i poza wstecznym działają, więc wątpię w spięcie na przewodach, bo przy każdym manualnym wbiciu wstecznego, tylne światła się zapalają.

-prędkościomierz na postoju raz działa normalnie, a raz pokazuje że niby jadę 20km/h. Przy wciśnięciu sprzęgła czasem od razu wskazówka opada na zero, a czasem nie. Zegary są analogowe i gdyby nie to, że używane do podmiany kosztują 100+ to bym podmienił dla testu. Ogólnie powyżej 20km/h prędkościomierz nie zawyża i chodzi normalnie. Nie denerwowałoby mnie to, gdyby nie fakt że nalicza mi przebieg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak pisałem wcześniej, o ile jestem świadom jej wymiany, tak do czasu do póki się nie rozleci, bądź zdobędę fundusze na wymianę, chciałem pozbyć się tych dwóch usterek. I tu pytanie do was - czy obie awarie może powodować skrzynia? W końcu czujnik wstecznego jak i czujnik prędkości siedzi na skrzyni. Błędów po sprawdzeniu komputerem nie ma.


I tu kolejne dwa pytania tak poza tematem, żeby nie zakładać nowego:

-Jakie są objawy uszkodzonego termostatu oleju? Nic się nie dzieje z temperaturami, po prostu chciałem wiedzieć na przyszłość, bo w moim innym 2.4 kilka lat temu zrobili obejście chłodniczki oleju i nie wiem jakie mogą być objawy.

-Na zimnym silniku gdy za szybko próbuję przyśpieszyć to dymi na niebiesko. Oleju nie ubywa, płynu chłodniczego też nie, na ciepłym nie dymi na czarno. Odpala na strzała (i nie dymi na postoju), ma moc i ogólnie z silnikiem nic się nie dzieje. Może to być wina lejących końcówek wtryskiwaczy, które na zimnym mają zwiększoną dawkę?
__________________
Na stanie: 93' Mercury Sable LS 3.0 V6 | 00' Transit 90/T330 2.4 TDDI L2H2 | 02' Transit 90/T330 2.4 TDDI Izoterma | 02' Ford Focus HB 1.6 16V

Ostatnio edytowane przez VectroV ; 06-09-2021 o 01:41
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem