Temat: [Mondeo 2000-2007] Domontowanie mocowań ISOFIX
View Single Post
Stary 24-05-2009, 00:04   #6
Barracuda
ford::average
 
Avatar Barracuda
 
Zarejestrowany: 01-09-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Ghia Executive
Silnik: 2.0 TDCi by K&N
Rocznik: 2003/2004
Postów: 108
Unhappy przewożenie dziecka w foteliku - problemy

Witam, szukajka nie dała mi satysfakcjonujących odpowiedzi, więc pozwalam sobie podnieść temat jeszcze raz.

Moja rodzina powiększyła się i mam 2 miesięczną córeczkę, moje Mondeo zdaje się być słabo przyjazne zamontowaniu fotelika bo:

1) z przodu nie da się wyłączyć poduszki (przynajmniej ani ja ani pan z ASO forda w GDA nie umieliśmy znaleźć wyłącznika

2) z tyłu pasy są na tyle krótkie, że ciężko włożyć fotelik.

Fotelik to bardzo popularne maxi cosi dla niemowlaków (do 9 czy 13 kg - już nie pamiętam).

Żeby było ciekawiej, w skodzie Octavii, niby aucie o klasę gorszym nie ma takich problemów... można wyłączyć poduchę z przodu, a długość pasa z tyłu jest w sam raz.

No i pytanie co robić, nie zawsze chcę jeździć Octavią.
Macie jakieś doświadczenia>? może są jakieś adaptery do pasów z tyłu, żeby były trochę dłuższe.?

p.s. nie piszcie że nasze systemy IPS nie włączają poduszki jak masa pasażera (obiektu) na siedzeniu jest poniżej iluś tam kg, bo nie bardzo temu ufam, tym bardziej że jest jak wół w instrukcji i na naklejkach żeby fotelika do przodu nie wstawiać.
__________________
Pozdrawiam,
Michał.

//Mondeo MK3 hatchback 2.0TDCi 6g Ghia Executive // Octavia 2009 2.0 TDI 6g Elegance//
// Powered by K&N //
Barracuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem