Temat: [Galaxy 1994-2000] Klekot silnika po odpaleniu .
View Single Post
Stary 24-01-2018, 17:16   #3
bogdan 1970
ford::average
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 06-01-2013
Model: galaxy
Silnik: 2.3 + lpg
Rocznik: 1999
Postów: 50
Domyślnie Odp: Klekot silnika po odpaleniu .

Mam ten sam problem od momentu zakupu ok. 70 kkm. temu. Po roku od zakupu sprawdzona pompa, zaworek wszystko ok. zaworek nie wykrecony luzy w pompie prawie nominal, lekkie otarcia tloczka, po zlozeniu i odpaleniu brak poprawy. Nastepnie miska w dol, czysciutka, smok czysciutki tak jak u ciebie zero nagarow w silniku. Wymienione 7szt popychaczy, uzywki, nowe drogie a mam 16 szt poprawy brak. Rok temu wmienione napinacz lancucha rozrzadu i slizgi choc byly dobre, lancuch pozostal ale mysle ze jest za bardzo wyciagniety mimo ze poprzednik twierdzil ze wymienial, poprawy brak. Obecnie mam zamiar wymienic lancuch na nowy ale to ok kwietnia bo zimno i brak czasu. Dlaczego lancuch bo klekot slysze i w okolicach zaworow i lancucha. Koledzy pisza na forum ze olej tylko syntetyk forda, ja mam polsyntetyk mobila moze zly ale taki lal poprzednik. Przy wymianie lancucha zaleje fordowski moze pomoze, jaki ty masz olej, moze tojest przyczyna. Póki co czekam na cieplo o efektach napisze. A swoja droga moze ten typ tak ma choc strasznie wnerwia. Zycze Ci powodzenia w naprawie i przyjemnosci z cichutkiej jazdy jesli ci sie uda napisz, jesli nie tez, moze jednak cos wymyslimy.

Bump: Aha. Cisnienie oleju masz ksiazkowe wiec w pompe bym nie szedl zreszta jak pisalem u mnie pompa prawie nominal a i tak klekocze choc ja nie mierzylem. Poza tym za wartosc cisnienia odpowiada wlasnie zaworek ono nie moze byc wyzsze niz podaje fabryka, jesli chcesz wiedziec dlaczego to ci wyjasnie jak odpiszesz.
bogdan 1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem