View Single Post
Stary 08-12-2012, 16:12   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?

Cytat:
Napisał pawel7799 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak zrobić żeby było dobre smarowanie? tylko wymiana oleju i co ile ? pytam bo niedawno kupiłem, a auto jest po wymianie turbiny
Szkoły są różne, zależy też dużo od tego ile i jak jeździsz.
Jeśli dużo użytkujesz samochód na krótkich odcinkach, to wymiany oleju powinny być częstsze. Wiesz co było przyczyną padnięcia turbiny? Wiesz co było wymienione/sprawdzone przy okazji wymiany? Jeśli nie została usunięta przyczyna, których mogło być kilka np. zanik smarowania przez zatkanie sitka, przewodów, smoka olejowego, zbyt niskie ciśnienie smarowania, bądź ciało obce w przewodach, to możesz mieć problem z turbawką ponownie.

Ja stosuję wymiany oleju co 15tys. km razem z filtrem powietrza i co drugą lub trzecią wymianę filtra paliwa. Jak na razie na działanie turbo nie narzekam - dmucha. Z tym, że ja dość dużo jeżdżę po mieście - trasy około 15-20km w jedną stronę, czasem krótsze, przynajmniej raz w miesiącu trasa 400km w dwie mańki.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem