View Single Post
Stary 22-11-2011, 23:32   #1
baca7
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2007
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Jaki rozrząd, filtry, płyny i oleje w 1.6 TDCI polecacie?

Jestem świeżo po zakupie C-Maxa 1.6 TDCI 109KM z filtrem cząstek stałych - niestety, z 2006 roku i przebiegu 135 tys km. Auto świeżo sprowadzone z Belgii, przetarte było lewą stroną, serwisowane w ASO Forda - ostatni wpis na 120 tys km.
Na 99% jestem pewien tego przebiegu, dodatkowo mam belgijski TUV. W związku z tym, że dość dużo jeżdżę a samochód jest moim narzędziem pracy muszę mieć wszystko sprawne na 100%, stąd moje pytania:
Jaki założyć rozrząd - patrząc na sklepy internetowe sprzedające części do Forda zastanawia mnie jedna rzecz: Kompletny rozrząd (pasek, rolka, napinacz) zapakowany w kartonik Motorcraft kosztuje około 430 zł a niby zamiennik kosztuje około 270 zł. Ale co ciekawe - ten zamiennik to fizycznie to samo co oryginał: pasek Dayco, rolki Ina - o co tu chodzi?
Jaką kupić pompę wody - jakiej firmy będzie najlepsza, czy jest konieczność jej wymiany razem z rozrządem, gdzie się ona znajduje pod maską?
Jakie zastosować filtry (oleju, paliwa, powietrza, kabinowy) - czy oryginalne będą lepsze od dobrych zamienników np Mann?
Jaki wlać olej do silnika - wyczytałem, że 5W/30 ale jakiej firmy będzie najlepszy do tego silnika z filtrem cząstek stałych?
Jaki wlać płyn do chłodnicy i jaki płyn hamulcowy?
Czy zająć się też wymianą płynu do wspomagania kierownicy i oleju w skrzyni biegów?
Na co powinienem jeszcze zwrócić uwagę, co sprawdzić, co wymienić?
W przyszłym tygodniu planuję podstawić auto do swojego mechanika więc proszę Kolegów o wskazówki i wypowiedzi.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
baca7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem