Temat: [Mondeo 2007-2014] Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?
View Single Post
Stary 16-02-2011, 09:43   #1
BlackJack
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Czy da się wyłączyć czujnik deszczu?

Witam,

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Mk4. Jednak moje szczęście burzy trochę czujnik deszczu. W momencie włączenia wycieraczek na pierwszy poziom (tam gdzie manualnie mozna wybrać częstotliwośc pracy wycieraczek), niezależnie od tego jaką częstotliwośc wybiorę, czujnik w czasie opadów sam decyduje o tym czy wycieraczki mają przyspieszyć czy nie. Szczerze mówiąc strasznie mnie to denerwuje. Nieraz juz sie zdarzyło, że w czasie niewielkich opadów, kiedy ustawiłem sobie częstotliwość na najniższy poziom, a np: nagle pojawił się przede mną jakiś samochód i zaczął bardziej chlapać mi na szybę, to czujnik uznawał, że jest wielka ulewa i uruchamiał wycieraczki na maxa. Ja jednak wolę sam o tym decydować:)

Jest jakiś sposób na wyłączenie czujnika, tak aby tylko zostawić manualne sterowanie częstotliwością?

I jeśli jednak jest taka opcja, to czy w przyszłości bedzie można ten czujnik ponownie włączyć? Jak bede kiedyś zmieniał furę, to wolałbym, żeby jednak ta funkcja działała, bo jeszcze kupujący mi zarzuci, że coś jest zepsute:)
BlackJack jest offline   Odpowiedź z Cytatem