Temat: [Mondeo 2000-2007] Domontowanie mocowań ISOFIX
View Single Post
Stary 19-02-2011, 15:55   #46
SILWE
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: WAWA
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: isofix ukryte pod tapicerką

Wałkowany temat był też na forum Mondeo Klub Polska. Część Mondeo ma te uchwyty schowane pod tapicerką, a cześć ich nie posiada. Wydaje mi się, że mają je w większości auta z przed roku 2003 lub 2005. Wg mojej teorii ( podkreślam mojej) ford na początku montował elementy różnych dodatków, dzięki temu po wybraniu przez klienta dodatkowych opcji wyposażenia diler mógł łatwo te elementy doposażyć - np. podświetlenie nóg w Mondeo - w wielu modelach jest gotowa instalacja, a brak jedynie żarówek - ale to się tyczy aut z początku produkcji. Chyba po drugim liftingu w 2005r w autach już nie było tylu dodatkowych elementów ( typu różne instalacje elektryczne i inne elementy).

Natomiast jeżeli chodzi bezpośrednio o ISOFIX to z informacji jakie posiadam nie udało się jeszcze w 100% stwierdzić czy te uchwyty to ISOFIX czy jakiś element kanapy. Oficjalnie dilerzy nic o tym nie wiedzą i kategorycznie odradzają wpinanie do tego fotelika. Podobno w Mondeo nie było ISOFIXów, natomiast jeden z kolegów pokazał skan instrukcji obsługi forda mondeo bodajże z 2001r. i tam informacja, że twoje autoa zawiera elementy mocowania fotelików dla dzieci - i tyle.

w związku z tym -

!!!!! Bezwzględnie nawet jeżeli macie te uchwyty pod tapicerką przypinajcie dziecko także pasem bezpieczeństwa. Same uchwyty na pewno poprawią stabilność mocowania fotelika, ale nie powierzajcie im bezpieczeństwa waszych dzieci jeżeli niema pewności w 100% co to jest.
SILWE jest offline   Odpowiedź z Cytatem