View Single Post
Stary 13-08-2014, 06:38   #1
gsmphone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2008
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Sterowanie nawiewem - silniczek cięgien źle działa

Ostatnio przestała mi działać możliwość zmiany nawiewu. Został nawiew środkowy a nie dało się zmienić ani na nogi ani na szybę. Jeden kolega z forum polecił mi sprawdzić czy przypadkiem cięgno nie wyleciało z wajchy przy silniczku sterującym(ten w środkowej konsoli przy pedale gazu). Sprawdziłem i się okazało się że ta plastikowa wajcha do której wchodzi cięgno przy silniczki pękła. A pękła dlatego że silnik tą wajchą źle sterował. Wymieniłem silnik na inny ale dalej to samo.
Generalnie jest tak, że gdybyś naciskał np jeden przycisk(dajmy na to, że przycisk do nawiewu na nogi) to wajcha powinna się ruszyć raz w prawo i jak naciśniesz ten sam przycisk to wtedy w lewo w to samo miejsce w którym było zanim się pierwszy raz nacisnęło. W moim przypadku jest tak że jeżeli tak będziesz wciskać ten przycisk z 30 razy to wajcha zrobi dookoła 300 stopni( a powinna zawsze wracać w to samo miejsce). Dlatego ta wajcha pękła bo jest tam ogranicznik który ją blokował(na zdjęciu ten biały plastik). Teraz moje pytanie jest takie, co może powodować to złe sterowanie silnikiem(i jednym i drugim).
Numer silniczka: VP1S7H-19E616-BB
Pod spodem zamieszczam foto na której czerwoną linią zaznaczyłem maksymalny obrót wajchy.... jak widać jest po drugiej stronie(Biały plastik musiał być zdemontowany żeby mogło tam w ogóle dotrzeć)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gsmphone jest offline   Odpowiedź z Cytatem