View Single Post
Stary 25-02-2011, 14:39   #8
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Czas załączenia ogrzewania przedniej szyby

Mnie wstawili Pinkinton'a ze znaczkiem Ford i nie grzeje już tak intensywnie jak nowa.
Wymiana na gwarancji, bo poprzepalały się niektóre druciki.
Przypuszczam, że celowo obniżono parametry grzania, właśnie po to, by się duciki nie przeplały. Uważam to za korzystne działanie, bo takie grzanie wystarczy, trzeba troszkę dłużej poczekać, a szyba się nie przegrzewa.
Gdyby tej zimy nie wyszły te spalone druciki (potem wiosna i w czerwcu koniec gwarancji) to na następną zimę efekt byłby taki, że pozostałe druciki stanowiące mniejszy opór, będą przewodziły coraz większy prąd, co może spowodować przepalenie kolejnych, a póżniej już lawinowo pozostałe nie dają rady.

Dlatego uważam, że jeżeli ta szyba ma dłużej służyć, to lepiej niech pracuje na nieco niższych temperaturach.
Właśnie z poprzednią szybą miałem problem utrzymać ją na zimno, chciałem tylko wytrzeć szron i szyba się przegrzewała, a przy -5 C i opadach śniegu, można by nie używać wycieraczek.
Efekt byl taki, że padający śnieg roztapiał się na szybie, wycieraczki zgarniały wodę, która zamarzala na brzegach (nieogrzewanych) szyby.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem