Temat: [Mondeo 2000-2007] Zestaw wskaźników nie wskazuje :(
View Single Post
Stary 28-02-2011, 20:30   #23
upanie
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Wyszków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zestaw wskaźników nie wskazuje :(

Gdzieś podają 12,7 w innym miejscu 12,6V
Zgadza się ale to jest napięcie znamionowe akumulatora. Występuje na nim chyba tylko po naładowaniu i to bez obciążenia. Podłączenie go do czegokolwiek, nie musi żreć dużo prądu, zbije to napięcie. Samochód taki jak mondeo żre prąd nawet wtedy, gdy stoi zamknięty. Nie żre tego prądu dużo ale wystarczy, żeby nieustannie rozładowywać akumulator. Bateryjka też rozładowuje się sama przez rezystancję wewnętrzną. To są normalne zjawiska. Polska wikipedia podaje stan głębokiego rozładowania na 10,8V. Gdzie indziej można znaleźć 10,5V jako granica bezpiecznego rozładowania.

Pisałem to ale jeszcze raz napiszę. Miałem różne samochody, polonezy 3szt. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nisanna, toyotę, forda i nie dziwi mnie napięcie 11,9V na aku przy wyłączonym silniku. Mało tego tych samochodów takie napięcie też nie dziwiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak się okazuje mój mondziak też sobie jakoś z tym radzi. Gdyby sobie nie radził to byłby to samochód bardziej spier... niż polonez.
upanie jest offline   Odpowiedź z Cytatem