Temat: [C-MAX 2003-2007] Zapach spalin w kabinie
View Single Post
Stary 27-12-2011, 15:16   #29
bratmm
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-12-2011
Skąd: Chesterfield
Model: Ford
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Thumbs up Odp: Zapach spalin w kabinie

Cytat:
Napisał C-sław Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i mi też się przytrafiło. Dzisiaj jeden wtrysk zaczął cykać i zrobiło sie mokro. Czy to może mieć związek z tym że jak zmieniałem olej nalali mi do pełna? Wcześniej było do połowy na bagnecie.

Może mnie ktoś uświadomić które uszczelki mam wymienić i czy duży kłopot ze zrobieniem tego?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widzę że prowadzę monolog, ale nic to. Jestem po wymianie uszczelniaczy i tak: nie jest to jakaś skomplikowana operacja, potrzebny jest klucz imbusowy nr 7 oraz podstawowe śrubokręty oraz 8ka , 10tka i 14tka. Naprawdę nie ma się czego bać. Opiszę wszystko co i jak w punktach.

1) odkręcamy czarną listwę trzymającą przewody podciśnieniowe, oraz instalację elektryczną wtrysków

2) demontujemy rurę wychodzącą od turbiny, z jednej strony opaska a z drugiej strony dwie śruby 8ka i 10 tka

3) teraz mamy dostęp do pokrywy (tej czarnej z korkiem wlewu oleju) i odkręcamy ją kluczem nasadowym 8 a potem na jej miejsce kładziemy czystą szmatkę w celu zabezpieczenia przed wpadnięciem np śrubki do komory wałków rozrządu bo wtedy tragedia.

4)z cieknącego wtrysku ściągamy zawleczkę od przewodu podciśnieniowego i lekko podważając śrubokrętem wyciągamy przewód

5) teraz odkręcamy przewód paliwa klucz 14

6) imbus nr 7 i odkręcamy stopkę wtrysku hehe nie wyjdzie tak łatwo ale spoko, należy delikatnie poruszać nim w lewo w prawo i napewno wyjdzie

7) kiedy mamy go już na stole przystępujemy do wymiany uszczelnień, oczywiście po uprzednim oczyszczeniu wtrysku (NALEŻY PRZY TYM UWAŻAĆ ŻEBY NIE DOTKNĄĆ SAMEJ KOŃCÓWKI WTRYSKIWACZA ABY GO NIE ZATKAĆ!!!) na końcu jest miedziany pierścień a u góry plastykowe kółko (ustalacz). Obie te części po prostu zsuwamy z wtrysku i zakładamy nowe.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.teraz czas na simering, znajduje się on w gnieździe wtrysku, trzeba go wydłubać śrubokrętem, dokładnie wyczyścić gniazdo i wcisnąć nowy. Łatwo wychodzi a i zamontowaniem nowego nie było problemu

9) zaglądamy do gniazda i sprawdzamy czy powierzchnia dla miedzianej podkładki jest czysta, jeśli nie to trzeba najlepiej ze szprychy zrobić malutkie L owinąć szprychę szmatką i nasączyć ropą, po czym ruchem kolistym czyścimy powierzchnię

10) teraz montujemy wszystko w odwrotnej kolejności zachowując staranność całej operacji z wyczuciem dokręcamy stopkę wtrysku nic a nic się nie boimy że coś się zapowietrzy

11) po zmontowaniu upewniamy się że nic nie zostało w komorze silnika i odpalamy silnik zapali na pewno najdalej za drugim razem, wprowadzamy na obroty tak 1500 starczy i trzymamy kilka sekund, jeśli nie musimy już nigdzie jechać otwieramy browara i cieszymy się z zaoszczędzonych pieniędzy.

Jeśli ktoś będzie się za to brał samodzielnie to polecam powyższy opis a i równocześnie służę radą. Pozdrawiam

Piekny opis cslaw. wlasnie jestem po wymianie wszystkich uszczelek w jednym z wtryskow. prosta robota. jedna rzecz. trzeba uwazac. Dzieki wielki za opis!!!
bratmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem