View Single Post
Stary 28-04-2014, 19:36   #9
Decybelq
ford::average
 
Imię: Grzes
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: ASO – KRAKÓW – Opinie

Poświęciłem dziś trochę czasu i postanowiłem pojechać do trzech ASO w Krakowie.
Cel to wycena przeglądu okresowego dla: Focus III 1.6 TDCI rocznik 2011 przebieg ponad 80 tys.km
Ford zaleca przegląd co 20tys lub co rok.

Każde ASO zakwalifikowało auto do przeglądu przy 100 tys km. Według planu serwisowego wymieniany jest olej, filtr oleju oraz filtr pyłowy – kabinowy, plus przegląd standardowy samochodu i nadwozia - perforacyjny
filtr powietrza jest wymieniamy wtedy gdy jest brudny i jego cena nie jest wliczona w przegląd. Ja założyłem ze wymiennie jeszcze filtr paliwa i zapytam o gwarancje 12.

PGD PARTNER - ul. Jasnogórska 60 31-358 Kraków
Doradca serwisowy na którego trafiłem ogólnikowo udzielał informacji trochę się gubił przy szukaniu filtra paliwa, wywarł na mnie negatywne wrażenie.
Cenę zaproponował za przegląd 750zł ale jak coś to może spróbować udzielić rabatu i cena będzie 650zł nie podał mi ceny za filtr powietrza a za filtr paliwa wymyślił cenę 80zł plus montaż w sumie 200zł tylko ze ten filtr w sklepie forda kosztuje 160 cos przekombinował. Więc podziękowałem i wyszedłem.

WIKAR - Ford Kraków ul. Zakopiańska 58B 30-418 Kraków
Doradca serwisowy podał cenę 620zł za przegląd standardowy: olej filtr oleju i kabinowy plus przegląd samochodu i nadwozia jeśli chce wymienić wszystkie filtry to mogę wybrać przegląd rozszerzony za 950-1000zł za gwarancje 12 zapłacę 139zł plus aktywacja za 1zł oczywiście jeśli nic nie znajdzie do naprawy mechanik jakby znalazł wtedy mam 7 dni na naprawę danej usterki i mogę kupić gwarancje. Jeśli się nie wyrobię w terminie 7 dni to muszę powtórzyć przegląd odnowa wraz z wymianą filtrów i płynów. Doradca ogólnikowo podszedł do tematu.

PGD EURO CAR - Al. Powstańców Śląskich 22 30-570 Kraków
Doradca w tym aso wywar na mnie pozytywne wrażenie. Wszystko wiedział, wszystko tłumaczył nawet założył mi konto z symulacyjnym zleceniem od razu zaproponował cenę 650zł za przegląd
Ewentualna cena filtra powietrza 70zł wymieniany gratis przy zleceniu cenę za filtr paliwa podał taką jaka jest w sklepie internetowym forda 167zł plus 40 zł za wymianę w sumie powiedział 200 za tą czynność. Całość wyniosła by mnie 920-930zł oczywiście gwarancja 140zł jeśli nie będzie zastrzeżeń podczas przeglądu. Nawet przypomniał mi ze kończy się przegląd techniczny i skończyła się wcześniejsza gwarancja 12.

Ceny mniej więcej na tym samym poziomie w każdym aso, co do doradców ciężko powiedzieć czy miałem pecha ze w jednym trafiłem na durnego a w drugim szczęście ze na kumatego. Liczy się jakość wykonanej usługi, ale przyjemnie jest jak to się odbywa w miłym towarzystwie.

Co do usług wypowiem się po spotkaniu. Na tą chwilę przychylam się do wymiany na powstańców sląskich.

Ostatnio edytowane przez Decybelq ; 28-04-2014 o 19:39
Decybelq jest offline   Odpowiedź z Cytatem