View Single Post
Stary 19-01-2012, 20:22   #44
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Termostat trzyma max 85 stC - czy to norma?

Cytat:
Napisał skrzypekps Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze tak myśle, bo nie mam górnej osłony silnika i ciekawe czy trochę by jej założenie nie pomogło??
tylko nie wiem czy jest ona od dołu jakoś izolowana ??
bo sam plastik zapewne nie wiele da ...
Tak kolego, od spodu osłony jest dość gruba izolacja i nie wątpię, że zapobiega ona w jakimś stopniu utracie ciepła z okolic silnika.

Cytat:
Napisał neon2909 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tradycyjnie z chwilą pojawienia się temperatur poniżej zera zasłaniam chłodnicę. Robię to tak do wysokości intercoolera. Wożę na odcinku 30 km dodatkowo 3 osoby i jeszcze się nie zdarzyło , że wskazówką przekroczyła połowę licznika lub włączył się wentylator chłodnicy. Pewnie nie jedna osoba stwierdzi , że jest to błąd ale zauważyłem że tym sposobem jest ograniczone "przewietrzanie" komory silnika i bynajmniej temperatura silnika na światłach nie zmniejsza się diametralnie.
Zasłanianie intercoolera osobiście nie wydaje mi się najlepszym pomysłem, w ogóle zasłanianie czegokolwiek w tak zaawansowanych technologicznie silnikach nie jest chyba najlepszym pomysłem.

Cytat:
Napisał skrzypekps Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no dobrze ponieważ to moj pierwszy sezon z ta mk2 (pierwsze dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. właściwie ) to jak ma się wobec tego sprawa ze spalaniem, jaka jest różnica pomiędzy latem a zimą - miasto głównie bo zapewne przy niedogrzanym silniku jest i to spora , czy sie nie mylę ??
Jeżeli o spalanie chodzi, powiem Ci tak, do pracy dojeżdżam jakieś 18-20km i szczerze silnik w zimie rzadko kiedy wskakuje powyżej pierwszej kreski z temperaturą, na weekendy robię mu dłuższe 100-200km wypady, żeby go dogrzać, ale spalanie plasuje się na poziomie 5.6-5.8l/100km, czy to lato, czy zima, jakichś ogromnych różnic nie zauważyłem. Na dzień dzisiejszy średnie na komputerze wychodzi mi 5.7l z obliczeń 5.8l, w lecie załącza się klima i właściwie spalanie albo spadnie o te 0.1l albo i nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem