View Single Post
Stary 26-04-2011, 21:16   #9
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben

Cytat:
Napisał cosmo80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nikomu nie udalo się dojść czym to jest spowodowane
Czytałem na angielskich stronach, że ten problem mają chyba tylko benzyniaki 1.8 i 2.0 - jeśli nic nie pokręciłem, było tam coś takiego, że w silniku zostaje za dużo spalin po wyłączeniu, i przy ponownym odpalaniu po krótkim postoju (/na rozgrzanym silniku) zasysa głównie spaliny zamiast świeżego powietrza, przez co ma problemy z odpaleniem - dlatego właśnie mocne wciśnięcie gazu (zalecane również w instrukcji!) znacznie pomaga, bo silnik dostaje sporą porcję "pełnowartościowego" powietrza.

Moje Mk3 1.8 też ma z tym często problemy, ale jestem z tym pogodzony już Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nasze Mk4 2.0 na razie odpala zawsze, choć kilka razy też trzeba było ciut dłużej "pokręcić".

Z drugiej strony, u siebie nie zauważyłem nic takiego jak wspomniane "szybsze kręcenie rozrusznikiem" przed nieudaną próbą odpalenia... Więc nie wiem czy chodzi o to co opisałem.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem