Temat: [Mondeo 2014- ] Reset BMS - nowy akumulator
View Single Post
Stary 30-07-2019, 07:49   #8
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Reset BMS - nowy akumulator

Cytat:
Tadeusz może faktycznie warto spróbować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie chyba na razie się obejdzie bez resetu bms. Ładowałem aku od soboty popołudnia do poniedziałku rano. Poziom naładowania 50%, jak to bms ma opóźniony zapłon, więc popołudniu Forscan pokazał 81% naładowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W drodze do domu podładował się do 87% to wynik którego nie pamiętam żeby był kiedykolwiek. Tyle że start /stop nadal nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Może się mylę, ale mam wrażenie, że dla systemu i działania ASS istotniejsze jest to co BMS monitoruje niż rzeczywisty stan naładowania akumulatora (nawet opisywany przez parametry w systemie). To BMS musi "dojść do wniosku" że accu jest naładowany na podstawie jakiegoś tam algorytmu. Ładowanie accu ze źródła zewnętrznego, może nie jest interpretowane prawidłowo.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem