View Single Post
Stary 31-03-2011, 22:12   #1
szulik86sc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-03-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Metaliczne tarcie przy odpalaniu/gaszeniu i na wolnych obrotach

Witam.

To mój pierwszy temat więc chciałbym się za razem przywitać ze wszystkimi posiadaczami FORD-a i opisać mój problem.


Od roku jestem posiadaczem Forda Mondeo MK3 Kombi 2.0 TDDi 115kM.

Kupiłem go na giełdzie bo akurat potrzebowałem autka z dużym bagażnikiem i Forda rzecz jasna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedyny mankament tego auta to od początku do teraz problem z tym dziwnym dźwiękiem (jutro go nagram i wrzucę to posłuchacie).

Dźwięk słychać tylko przy porannym odpalaniu i gaszeniu, jak silnik jest już ciepły to tego nie słychać aż tak często tzn. za każdym razem przy od paleniem/gaszeniem.

Dźwięk jest podobny do hmmm jak by to nazwać, podobny jest do tarcia metal o metal jakby coś miało za sucho i trwa tylko 1-2 sekundy przy odpalaniu i gaszeniu.

Czytałem dużo tego typu tematów na forach Forda, BMW, Mazda i każdy podaje coś innego, jakieś rolki, napinacze, alternator, rozrusznik itp.

Mnie najbardziej przekonał temat koła pasowego wału bo tych tematów znalazłem najwięcej, ale nie jestem przekonany do końca, a też nie mam zamiaru wtapiać co chwile po 200zl w coś co i tak nie pomoże.

Dodam jeszcze że przy jeździe na wyższym biegu gdy zacznę zwalniać celowo tak jakbym chciał zgasić silnik (oczywiście diesel nie zgaśnie hehe) to też słychać takie tarcie i rzężenie, zejdzie z 2000 obrotów do 800 i słychać rzężenie i za chwile wskoczy na 1000 i jest git, sam ciągnie bez gazu.

Czy te odgłosy to są jakieś mocne dolegliwości?

Czy może ktoś z was spotkał się już z czymś takim?

Jutro wrzucę filmik to będzie przynajmniej coś widać i słychać.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
szulik86sc jest offline   Odpowiedź z Cytatem