View Single Post
Stary 06-11-2012, 06:25   #29
przemik27
ford::beginner
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Lędziny
Model: Fiesta, Mondeo, S-max
Silnik: 1,3 - 1,8 - 1,8
Rocznik: 2001 - 2000 - 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sensowność kupowania młodszego auta .

Posiadam dwa ponad 10-letnie fordy i powiem tak: większość napraw wykonuję sam w garażu. Staram się przewidzieć jakie elementy są do wymiany na podstawie mojej oceny i rocznego przeglądu w serwisie. Koszty utrzymania są oczywiście niższe niż znajomych, którzy takie prace zlecają na warsztacie zew, oraz jakość dokładności wykonania jest wyższy u mnie. Przy takim podejściu auto jest w jakimś tam stopniu przewidywalne i póki co w mojej 16-letniej "karierze kierowcy" auto stanęło na drodze tylko raz. Jednakże powiem szczerze, iż godziny spędzone w garażu wolałbym zamienić na godziny dla siebie/mojej rodziny. Obecnie się zastanawiam nad mondeo mk4, 3-latek. Plusy: Auto będzie zbudowane z bezpieczniejszych materiałów, posiadać więcej systemów chroniących życie, jakość prowadzenia będzie większa, ilość godzin spędzonych w garażu spadnie. Minusy: większe koszty, ale czy zawsze musimy się kierować tylko matematyką (finansami)? jeśli tak to jak policzyć stracony czas wolny i zdrowie w zimnym kanale w garażu?
przemik27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem