Temat: [Mondeo 2000-2007] nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.
View Single Post
Stary 15-10-2016, 08:58   #174
piotr.krol
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-12-2015
Skąd: Piła
Model: MK III
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli sprzęgło na kompresorze cyka to znaczy, że cewka załącza i teraz sprawdź czy po tym cyknięciu tarcza sprzęgła dociskana jest do koła pasowego bo może przerwa jest za duża na tym sprzęgle i nie może właściwie dociągnąć. wtedy rzeczywiście sprężarka nie załączy się. przerwa na zgaszonym silniku pomiędzy kołem pasowym a tarczą sprzęgła klimy powinna być ok 0,5-1,0 mm
Przerwa jest ok bo działało wcześniej ok, przestało działać z dnia na dzień... jak kupiłem auto rok temu chłodziła średnio potem coraz gorzej i w końcu przestała w ogóle chłodzić ale sprężarka się załączała, nagle z dnia na dzień sprężarka przestał się załączać, pamiętam jeszcze jak po zakupie wcisnąłem zawór to psiknęło tak mocno że aż się przestraszyłem, jak przestała chłodzić to już tak średnio psikała z zaworu a teraz nie wiem bo nie sprawdzałem. Dodam że nie wiadomo kiedy była nabijana klimatyzacja, ja jak mam auto około roku też jej nie nabijałem
piotr.krol jest offline   Odpowiedź z Cytatem