Temat: [Ranger 2011-2022] FORSCAN //Wątek zbiorczy
View Single Post
Stary 05-01-2023, 08:57   #6
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Obie funkcje można również zmienić normalnie przez GUI, nie trzeba już przez AS-BUILT modyfikując dane bity, chociaż oba sposoby są dość proste w użyciu.

Wklejam jeszcze z innego wątku co pismem, co i jak zmienić, aby inaczej rezerwa paliwa była liczona (DTE). Za kilka dni mam dłuższą trasę i zobaczę wtedy jeszcze ile teraz paliwa wchodzi po zaświeceniu się rezerwy:

Przed zmianami:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak na razie zmieniłem:
- DTE Calculation option in Productivity Screen (dodaje to dodatkową opcję w MENU, gdzie możemy wybrać czy DTE jest liczone normalnie czy jak auto jedzie z przyczepką - u mnie wybrana opcja z przyczepką była)
- DTE Level Configuration (zmieniłem na drugi algorytm liczenia, Fuel Level algorithm z Distance Based algorithm)
- DTE Empty value ( z 6 zmieniłem na 4 - wydaje mi się, że to chodzi o ilość galonów, które pozostają w środku gdy zapala się rezerwa i być może jest to prawda, bo 6 galonów to ok 20 litrów, a jak ostatnio zatankowałem idealnie po zapaleniu się rezerwy to do baku weszło 59-60 litrów jedynie)


Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe… Sprawdzę dzisiaj u siebie stopień ładowania.
EDIT: zmieniłem na 85% - zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na forach zmieniają nawet na 90%... ale na razie może potestujmy z 85% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 05-01-2023 o 09:56
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem