Temat: [Focus 1998-2004] Wymiana silnika TDDi
View Single Post
Stary 15-02-2013, 07:42   #76
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Wymiana silnika TDDi

jakis producent robil takie testy:
4000rpm przez 4h == 160kkm przejechanych srednio samochodem.
wiec wyjasnijcie mi jak wysokie obroty nie wplywaja na zuzycie silnika?

Ile km zrobicie na ostatnim biegu przez 4 godziny przy obrotach 4000rpm?
odpisze... 4x180km/h = 720km.

to teraz dlaczego w wielkich koncernach samochodowych porownuja
teoretyczne 720km do 160kkm? to sobie sami odpowiedzcie.

i drugie pytanie skoro myslicie ze wysokie obroty nie wplywaja az tak negatywnie na silnik do dlaczego w samochodach ciezarowych srednie obroty jazdy to 1100rpm? a maks. 2000?

i jak myslicie czym rozni sie tlok w ciezarowce z pierscieniami i korbowodem od osobowki? niewiecie? to ja wam powiem...niczym.

PS. w vw glowice nie pekaja od jazdy na wolnych obrotach..pekaja bo to jest wada konstrukcyjna tych silnikow, a wszystko co rozwala silnik to wysokie obroty i duyze momenty obrotowe, i jestem tego pewien..a troche mam z tymi vw do czynienia.

Ale dla tych ktorzy maja watpliwosci to polecam kupic samochod z komputerkiem co fabryka pokazuje jak i kiedy zmieniac biegi. zazwyczaj 1500~2000rpm -tak zaleca producent. im mniej tym lepiej.

Problem jest tylko jeden-silniki o malej ilosci cylindrow generuja wiecej drgan dlatego tylko to ogranicza jazde na niskich obrotach i male spalanie ale po to wymyslili kolo 2 masowe aby zejsc nizej z obrotami i zrobic mniejsze spalanie, nawet w malych silnikach 3 cylindrowych.
ja sobie tego z palca nie wyssalem...takie sa zalozenia konstrukcyjne...
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem