Temat: [Kuga 2013-2020] Brak podgrzewania przedniej szyby
View Single Post
Stary 14-01-2022, 19:29   #9
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Witam ponownie wszystkich, którzy zechcieli zabrać głos w tym temacie i dziękuję za wszelkie sugestie . Przepraszam ale z powodu problemów zdrowotnych nie miałem głowy do aktywnego uczestniczenia w dyskusji. Wracając do tematu, jak już wcześniej wspomniałem przed około 2 laty wymieniłem akumulator i miałem problem bo po wymianie świeciły się wszystkie kontrolki a silnik nie chciał w ogóle zakręcić. Zadzwoniłem po pomoc, przyjechał fachowiec, podłączył skaner w końcu powiedział, że nie wie co tu jest grane i pozostała laweta i serwis. Od tamtej pory wszystko było w porządku. Tej zimy kilka razy używałem podgrzewania szyby i też było o.k. No i nadszedł dzień, w którym czekałem na rozgrzanie szyby ale szybciej zaczęły puszczać okolice od nawiewu niż od mat grzewczych. Forumowicz Tomi999 poradził żeby sprawdzić akumulator. Niestety nie miałem możliwości bo jak już wspomniałem rozłożyło mnie. Dwa dni temu przejechałem ponad 800km i wczoraj ogrzewanie znowu funkcjonowało. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy może podczas tak długiej trasy akumulator podładował się na tyle, że pozwoliło to na podgrzanie szyby. W dalszym ciągu zagadką dla mnie jest zależność funkcjonowania podgrzewania szyby od stanu naładowania akumulatora bo przecież podgrzewania włącza się po uruchomieniu silnika kiedy alternator już doładowuje aku.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za poświęcenie swojego czasu.
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem