Temat: [Mondeo 2007-2014] Brak mocy, automat nie przerzuca
View Single Post
Stary 21-05-2016, 07:25   #1
waldekzet
ford::amateur
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 20-05-2016
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Brak mocy, automat nie przerzuca

Witam,

Mój Mondeo 2.0 TDCI, Automat ( 2008 )
Po dłuższej trasie ok 500km gdy zatrzymałem się na stacji i ponownie ruszyłem. Stracił moc max prędkość ok 100 km/h. Skrzynia biegów nie przerzuca biegów! Kontrolka check engine oraz ESP. Komunikat konieczna obsługa skrzyni biegów.

Byłem u mechanika, który podłączył kompa i wyszło że są dwa błędy
P1719
U0401

Po skasowaniu błędów przez chwilę wszystko było OK. Moc oraz przerzucanie biegów ale tylko przez około minutę. Powrót i na nowo kasacja błędów aby sprawdzić czy coś jeszcze się pojawiło. Ale nie! tylko te dwa błędy.
Mechanik stwierdził, że to może być problem z turbiną i dlatego nie dział skrzynia. Albo na odwrót coś ze skrzynią i turbina daje taki błąd przy okazji.

Coś jeszcze! od jakieś 2 tyg pojawiał się komunikat o wymianie oleju ale zignorowałem to bo olej w silniku był wymieniany niedawno a poziom jest OK. może chodziło o olej w skrzyni? Nie wiem. W każdym razie facet od automatów, któremu opowiedziałem przez tel. co się dzieje stwierdził ze jak wymienię olej to w ogóle nie ruszy.I mam mu auto podstawić. Dziwne skoro po kasacji błędów przez chwilę, skrzynia normalnie przerzuca..może faktycznie to nie skrzynia?

Ktoś pomoże? Jestem z łodzi.

Ostatnio edytowane przez waldekzet ; 21-05-2016 o 07:27
waldekzet jest offline   Odpowiedź z Cytatem