Temat: [Mondeo 2000-2007] wymiana małego termostatu - gdzie ?
View Single Post
Stary 18-02-2009, 22:44   #66
marynarz77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Skąd: Pruszcz gd
Model: MKIII MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 40
Domyślnie Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?

witam !!!
powiem tak gdy stałem sie posiadaczem nieszczęsnego mondeo tez tak jak wy szalałem z tymi termostatami wymieniłem nawet 2 i co dalej temperatra jak falowała tak dalej faluje .Silnik nagrzewa sie po przejechaniu 5 km .Gośc w serwisie powiedział mi tak że ten typ tak ma ,gdyby nie było wskaznika temaperatury to bysmy nawet sobie tym głowy nie zaprzątali .Winą tego wszystkiego jest to że czujnik temp umieszczony jest w głowicy która szybko podczas postoju traci temperatue .Nie wiem czy ktos z was zwracał uwage że inne marki samochodów diesel nie posiadają wskaznika temaperatury tylko kontrloke jak coś jest nie tak ,dlatego tez ford na tyle pomyślał w tej złej sytułacji ze nie ma skali na tym wskazniku i wszyscy sie martwimy ze nie ma odpowiedniej temperatury .Jak jest ciepło w kabinie to wszystko gra ,zwróccie uwage że nawet jak wam spadnie tem na wskazniku to i tak temperatura w kabnie nie zmienia poziomu .Fachowcy z forda kombinowali troszke z ta sytułaca montujac gabki nad chłodnica uszczelniając przerwy przez które wpadało zimne powietrze do silnika ,aby ten fakt wachania temperatury był troszke niej zauważalny .
ALE CO TAM I TAK JEST PRZED MANI WIELE CIEKAWYCH SPRAW Z TYM CUDEM TECHNIKI !!!!!!!!

POZDRAWIAM MARYNARZ GDANSK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marynarz77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem