Temat: [Mondeo 2000-2007] wymiana małego termostatu - gdzie ?
View Single Post
Stary 18-02-2009, 14:33   #65
bobas4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Postów: 44
Domyślnie Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?

Witam ostatnio wymieniałem mały termostat. Mechanicy u jakich byłem nie mieli pojęcia o drugim termostacie (małym). Zadzwoniłem do serwisu w Pile wart polecenia i mechanik powiedział, że przypisany on jest do układu smarowania a nie jakby można sądzić układu chłodzenia. Wymieniłem sam, roboty jest troszeczkę ale można sobie poradzić ten opis dostałem od jednego kolegi z forum może Tobie się przyda
Wymiana małego termostatu w TDDI
Chciałbym się podzielić moimi wrażeniami z wymiany małego termostatu. A więc od początku. Odkręcamy kolektor dolotowy (9 śrub). Potrzebna nasadka 10 z przedłużkom Następnie zdejmujemy gumowe kolanko z kolektora (2 opaski). I tutaj zaczynają się schody. Nie ma podejścia żeby wykręcić termostat. Żeby sobie zrobić trochę miejsca trzeba wykręcić rurki doprowadzające paliwo od pompy do wtrysków. Potrzeba nam do tego 2 klucze płaskie 14 i 17. 14 przytrzymujemy króciec żeby się nie wykręcił z pompy podczas wykręcania rurki. Do wykręcenia termostatu potrzebna jest nasadka 8 (nie potrzebna jest przedłużka, wystarczy sama grzechotka). Nie jest konieczne spuszczanie płynu. Trzeba tylko zręcznie wyciągnąć stary termostat i włożyć nowy do obudowy. Mnie wyciekła tylko odrobina. Trzeba uważać żeby nie spadł klucz podczas wykręcania bo trzeba się go nieźle naszukać w tym gąszczu kabli i wężyków. Ja musiałem odkręcić osłonę pod silnikiem żeby dostać przedłużkom od nasadki. Generalnie jest trochę dłubania. Przy odrobinie dobrych chęci jest to całkowicie wykonalne.
Pozdrawiam
bobas4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem