View Single Post
Stary 17-03-2024, 20:56   #96
AutoMag
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-03-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak płynu chłodzącego 1.5 ecoboost

Cytat:
Napisał AutoMag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć
Pełen obaw mam pytanie, Focus 1.5EB - 139kkm przebiegu, zauważyłem dzisiaj pusty zbiorniczek gdzie powinien być płyn chłodzący. Samochód normalnie jeszcze przed wczoraj jeździł brak objawów przegrzania.
Pytanie czy nieszczelny IC cieczy może powodować dostawanie się cieczy do silnika ? Czy test na obecność Co2 może być niemiarodajny sugerując uszkodzoną uszczelkę pod głowicą a jest to wina IC ?
Nadmieniam, że poziomu oleju jest mniej niż połowa na bagnecie i nie jest on mocno rozcieńczony co mogło być w przypadku przedostawania się chłodziwa do silnika.
Problem rozwiązany, ale nie od razu i kosztowało mnie trochę kasy oraz stresu związanego z tym czy aby z silnikiem wszystko ok. Silnik sam w sobie pracował cały czas poprawnie, nie czuć było wypadania zapłonu, szarpania , dymienia na biało. Oleju nie przybywało na bagnecie, a płyn niestety uciekał i w zbiorniczku brakowało. Dolewałem na bieżąco. Mechanicy stwierdzili wyciek z pompy wody, dostałem zdjecia z różowa barwą na bloku silnika w miejscu gdzie jest dół pompy wody. Diagnoza postawiona i przy wymianie zostałem poinformowany o konieczności wymiany rozrządu oraz paska PK. Samochód ma 9lat i ok138kkm przebiegu więc i tak niedługo był czas na jego wymianę. Po wykonaniu usługi zabrałem Focusa na testy ok 70km, wyglądało ,że jest ok, ale po przyjeździe do domu jakby płynu było poniżej min. Chociaż na początku było powyżej max. Po dwóch dniach jazdy miejskiej otwieram maskę i widzę, że płynu znów prawie nie ma w zbiorniku. Kontakt do warsztat i ponownie zostawiłem samochód już z wkur.... Czekam na wyrok i koło południa dostaje info, że z silnikiem jest wszystko ok, winowajcą jest wąż, który zasila nagrzewnice i puszcza na szybko złączce czego nie zauważyli gdyż tylko w trakcie czynnej pracy się sączyło i to na wygłuszenie ściany grodziowej co było mało widoczne. Po wymianie tego węża, jest tylko w oryginale ok 150pln, jest od dwóch tygodni bez wycieków i stan zawsze między max, a min. Niestety kosztowało to rozrządu + pompa wody i pasek PK z robocizna 1800 oraz ten nieszczęsny wąż 150 i robocizna 250. Także u mnie z silnikiem nadal ok, ale diagnostyka czasami niestety sprawa kosztowne psikusy.
AutoMag jest offline   Odpowiedź z Cytatem