Temat: [C-MAX 2010-2015] Jakie Poduszki silnika
View Single Post
Stary 22-06-2023, 16:29   #1
Asymptota
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 01-11-2017
Model: C-max
Silnik: 1.6 ti-vct 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 48
Domyślnie Jakie Poduszki silnika

Dzień dobry,

C-max 2011 r. 1.6 125KM

Zauważyłem olej na prawej poduszce silnika, do tego guma jest mocno sparciała więc zbieram się do jej wymiany.
Oprócz tego co powyżej to nie doświadczyłem żadnych innych odczuć wskazujących na konieczność wymiany tej części ale nie wiem, czy moja pupo-hamownia jest wystarczająco czuła by to wyłapać.

Czy jest sens kupowania oryginalnej poduszki FORD? Czy może zamiennik typu FEBI/MEYLE spełni swoje zadanie?
Czy ktoś ma może jakieś porównanie?

Ocenię jeszcze wizualnie na tyle ile jestem w stanie stan pozostałej/pozostałych poduszek tylko zastanawiam się na ile jest to miarodajne.
Czy zasadnym jest wymiana wszystkich poduszek?

Pozdrawiam

Edit:
1. Właściwie to można zmergować z https://forum.fordclubpolska.org/sho...duszki+silnika
2. Przy zakładaniu tematu jest opcja sprawdzenia, czy taki temat nie jest już założony. Może warto zrobić tak by nie otwierać nowego okna z wynikami, tylko dodać je jako zakładka do aktualnie otwartego bo można przeoczyć tak jak miało to miejsce w moim przypadku, gdzie okno otworzyło się nie na ekranach roboczych, a ekranie laptopa stojącego sobie obok.

Ostatnio edytowane przez Asymptota ; 22-06-2023 o 16:37 Powód: Prośba do adminów
Asymptota jest offline   Odpowiedź z Cytatem