View Single Post
Stary 24-02-2023, 10:42   #931
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Solid Garage.
Zrobiłem u nich przegląd przy przebiegu 210 tyś. Była to pierwsza wizyta, mimo, że znam ten serwis, ale nigdy nie było mi do nich po drodze. Na początku byłem zadowolony. Wydawało mi się, że usługa wykonana była właściwie i serwis przekazał mi rzetelną informacje o stanie technicznym auta.
Niestety, tuż po przeglądzie sam stwierdziłem, że przewody przy filtrze oleju skrzyni Powershift są mokre. Trudno tego nie zauważyć jak się jest pod samochodem. Telefonicznie usłyszałem, że widocznie mechanik stwierdził, że to nic poważnego. Ciekawe, bo o stanie tulei zawieszenia pomimo, że jeszcze nie są do wymiany to poinformowali, żebym „obserwował”. A wiadomo, że w przypadku tej skrzyni właściwy poziom oleju to podstawa.
Druga sprawa, chciałem dostarczyć na montaż komplet tarcz i klocków firmy ATE. Niestety serwis nie daje gwarancji na usługę przy częściach klienta. Ja nie żądam od nich gwarancji na części , tylko na wykonaną usługę. Ich zdaniem produkty ATE nie są rekomendowane do Forda. Jasne, tak jakby proponowane przez nich Motorcraft i TRW były lepsze.
No i na koniec sytuacja z wczoraj. Skoro podczas serwisu wymienili filtr kabinowy, póki świeży postanowiłem wyozonować wnętrze. Po wyjęciu, okazało się, że włożyli jakieś badziewie „no name”. Zgodnie z fakturą powinien być Filtron (na to się zgodziłem). Znowu telefon, a pani z biura mi tłumaczy, że zdarza się, że zamiast Filtrona wkładają „niemiecki” zamiennik. Pytam się więc jakiej firmy to jest, bo nie ma na nim oznaczenia? Pani nie zna odpowiedzi. Oszukano mnie wiec wkładając jakieś chińskie badziewie.
Podsumowując nie polecam Solid Garage.
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem