Temat: [Focus 2011-2014] Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost
View Single Post
Stary 17-04-2022, 12:36   #23
mati3995
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 132
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wymieniałeś bo sprzęgło się już zużyło, np. ślizgało, czy też była jakaś awaria? Ile zapłaciłeś za całość jeśli można zapytać?
Ogólnie powodem było już właśnie ślizganie gdzie najbardziej czułem na 5 i 6 biegu (samochód czuć było że na tych biegach niechętnie przyspieszał), wskazane przez Ciebie również szarpanie sprzęgła podczas ruszania, również dużo czytałem że padają dość szybko dociski i to może też już oddziaływało :/

Jedyne czego dotąd nie zrobiłem po wymianie na nowe to akcji serwisowej na sprzęgło bo nie jestem przekonany co do niej. Wolałem wymienić po prostu w swoim zakresie sprzęgło na nowe.

Co do kosztów ja wymieniałem w ASO. Zostały u mnie wymienione: komplet sprzęgła wraz z dwumasą, pompa sprzęgła, poduszka silnika, oraz poduszka skrzyni biegów - wszystko na raz i cena jaka wyszła to coś koło 5800 zł.

Moja odczucia po wymianie tego wszystkiego jak wsiadłem i odpaliłem - jakbym wsiadł do nowego samochodu, praktycznie zero wibracji na kierownicy i innych rzeczach, leciutko działający pedał sprzęgła i zdecydowanie zyskał na dynamice zwłaszcza na 5 i 6 biegu i brak właśnie tego szarpania przy ruszaniu jak dotąd.

Cena duża ale polecam bo naprawdę warto.

Tylko że w moim przypadku samochód to Ford Focus Mk3 z 2011 właśnie z 1.6 EB ale u Ciebie koszty myślę raczej podobne.

Ostatnio edytowane przez mati3995 ; 17-04-2022 o 12:40
mati3995 jest offline   Odpowiedź z Cytatem