Temat: [Focus 2018- ] Wymiana lamp na full led statyczne
View Single Post
Stary 25-07-2021, 23:38   #21
marcoan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-02-2006
Skąd: W-wa
Model: Różne Fordy
Silnik: Różne
Rocznik: od 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na full led statyczne

Cytat:
Napisał Pawelpaczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktos juz zna jakies konkrety ?
Zakupilem lampy led statyczne, chce je wymienic zamiast tych zwyklych z H7, po podlaczeniu ich zaczely wariowac, kierunki swiecily raz dobrze a raz z czestotliwoscia jak sygnaly policyjne, mijania swiecily ale tylko na zaplonie bo jezeli odpalilem auto to przerywaly, ledy dzienne chodzily jak wlaczylem dlugie a dlugie nie chodzily wg ��

Wydaje mi sie ze jest to problem innych ułożeń pinow w kostce tzn. ta z ledami ma pinow wiecej i prawdopodobnie sa ulozone w innych miejscach niz ta z H7 .
Jednak cos tam swieci ale nie to co powinno ��
Rozmieszczenie pinów we wszystkich rodzajach lamp jest taki sam.
Musisz zmienić ustawienia w bcm

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe rzeczy Kolega prawii, tylko ja osobiście to nie wiem skąd je Kolega wziął...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z załączonego poniżej schematu wynika wprost, że o istnieniu owego HCM dla statycznych LED to Ford także nie wie... Co zauważył wcześniej Kolega @tombalt ...

jeśli rozmawiamy o FULL led statyczny to jest HCM i jest automatyczna regulacja wysokości wiązki. Samochody z początku produkcji były wyposażone w hcm, a od 2020r jest tylko led statyczny z regulacją wysokości manula = brak HCM. Przedstawiony schemat tylko potwierdza, że układ pinów we wszystkich rodzajach lamp jest taki sam.


"Dodatkowy pin do BCM" to wykrywanie awarii kierunkowskazu LED, dodatkowy GND widać, pin 12 "sygnał MHL" to jest sygnał ustawiania wysokości świecenia z przełącznika z regulacją wysokości świecenia - a po LIN i HCM jakoś "śladu brak"...

No więc pytanie "za 5 punktów" - cóż ów HCM w statycznych LEDach miałby robić???
hcm w statycznych FULL lLed odpowiada za automatyczną regulacje położenia świateł oraz np. przy prędkościach autostradowych wydłuża wiązkę światła.

Proszę pamiętać ze są dwie rodzaje lamp. Starsze, które musza mieć HCM bo nie mają pinu 12 a jak wiadomo ten pin jest odpowiedzialny za ręczną regulację i nowsze ze wszystkimi pinami.

Bump:
Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli mam moduł HCM, którego nie widzi ani forscan ani ETIS?
Masz zwykłe lampy statyczne z manualną regulacja świateł
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg beam.jpg (11.9 KB, 47 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg turn.jpg (7.2 KB, 45 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg obraz_2021-07-26_005651.jpg (11.6 KB, 96 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez marcoan ; 25-07-2021 o 23:59
marcoan jest offline   Odpowiedź z Cytatem