Temat: [Mondeo 2007-2014] 1.8TDCI - wahania temperatury
View Single Post
Stary 15-12-2018, 20:20   #23
majonick14
ford::amateur
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 02-12-2018
Skąd: koszalin
Model: mondeo
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Temperatura 75 stopni na desce rozdzielczej po rozgrzaniu silnika. 1.8tdci

Witam. Chciałbym zapytać jakie powinno być wskazanie prawidłowej temperatury silnika na zegarach deski rozdzielczej samochodu. Dzisiaj zauważyłem że przy 2 stopniach Celsjusza wskazówka temperatury pokazuje mi cały czas temperaturę około 70-75 jak samochód jest już rozgrzany. Termostat otworzył się (sprawdzana rura dolotowa do chłodnicy) a na zegarach cały czas 70-75 stopni. Gdy temperatura powietrza jest około 8 stopni w górę to temperatura na zegarach pokazuje wtedy 90 stopni. Sprawdzałem podpiętym komputerem czujniki ECT oraz CHT i pokazuja taka sam temperaturę na rozgrzanym silniku 82 stopnia Celsjusza. Czy to sa prawidłowe wskazania temperatury silnika, przy niższych temperaturach powietrza atmosferycznego? Wydaje mi się że wskazówka powinna pokazywać temperaturę 90 stopni i tak trzymać cały czas. Wydaje mi się że czujnik temperatury silnika jest do wymiany bo termostat już wymieniłem na nowy. Stary okazał się sprawny po testach.

Ostatnio edytowane przez majonick14 ; 17-12-2018 o 18:33
majonick14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem