View Single Post
Stary 06-11-2018, 11:07   #10
Jarek26
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 19-01-2017
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie zazębia się z wieńcem koła zamachowego

.... wracając do tematu, informuję, że usterka zastała usunięta. Nie wiem jaki ma związek ....
Po kolei. W samochodzie miałem zamontowane 7 różnych rozruszników, a nawet jeden zupełnie nowy z serwisu i efekt był ciągle taki sam, taki jak wcześniej opisywałem. W tym samym czasie wystąpił jeszcze jeden problem z centralnym zamkiem. Doszło do tego, ze zablokowały się całkowicie drzwi od kierowcy. Problem polegał na tym, że pilot w ogóle przestał działać, a z kluczyka drzwi otwierały/zamykały na zasadzie losowej. albo otworzy wszystkie, albo tylko dwoje drzwi, albo tylko drzwi kierowcy. Podobnie było z zamykaniem, abo w ogóle nie można było zamknąć auta. Dodatkowo po wyłączeniu silnika pod kokpitem zaczynały pracować jakieś silniczki, chyba klimatyzacji, albo licznik pozostawał w takiej lub podobnej pozycji jak na zdjęciu. Oczywiście po podłączeniu do komputera i wykasowaniu bardzo dużej ilości "niezidentyfikowanych" błędów wszystko wracało do normy, ale po kilku dniach ruletka z drzwiami i dodatkowymi atrakcjami powracała. Sprawdzany był moduł komfortu, siłowniki w drzwiach, przewody i wszystko było OK dopóki nie wpadłem na pomysł, aby wymienić siłownik w drzwiach od kierowcy. Po wymontowaniu zamka i wyjęciu z drzwi .... z siłownika wylała się wodaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... a skoro się wylała i go osuszyłem to na próbę włożyłem go z powrotem. Efekt był taki, że ustąpiły dokładnie wszystkie wyżej opisane objawy łącznie z problemem z rozrusznikiem. Po miesiącu dziś założyłem nowy siłownik, a komputer nie pokazał żadnych błędów.
Jaki związek ma siłownik drzwi do rozrusznika - nie wiem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie1716.jpg (93.7 KB, 12 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Jarek26 ; 06-11-2018 o 11:10
Jarek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem