Temat: [Mondeo 2007-2014] Wersja soft Convers+
View Single Post
Stary 07-08-2016, 14:44   #1155
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Wersja soft Convers+

Da sie wgrac wraz z softem Oriona lub ruskich (ci drudzy nie wiem czy daja mozliwosc podlozenia wlasnego obrazka czy oferuja tylko gotowce).

Ale od razu schlodze zapaly.
Po pierwsze obrazek jest konwertowany do palety 256 kolorow. Jak ktos pamieta czasy wczesnych pecetow to wie jak to wyglada. Ale to nie koniec. Ta paleta jest z gory dana - kazdy kolor jest juz okreslony i wykorzystywany przez grafiki w C+.
Ale to tez nie wszystko. C+ ma kilka palet. A to znaczy ze niektore kolory sa rozne w roznych paletach (np. odcienie niebieskiego, szarego, brazowego). A jakby tego bylo malo to kazda paleta ma swoja wersje dzienna i nocna (ta ma kolory o mniejszym kontrascie miedzy soba).
W rezultacie jest prawie niemozliwe skonwertowac np. fotografie do takiej palety aby dobrze wygladala w kazdej palecie. Mozna sie pokusic o to w przypadku kilku-kolorowej grafiki a najlepiej jesli kolorystycznie odpowiada oryginalnemu obrazkowi. na tej zasadzie jest zrobione logo FCP

Sam chcialem cos takiego sobie zrobic, szczegolnie ze mam doswiadczenie w poslugiwaniu sie programami graficznymi i indexowanymi paletami. Ale powyzsze ograniczenia uniemozliwily zrobienie czegos sensownego. Daloby sie, robiac pod jedna palete i godzac sie z tym, ze z innymi paletami pokaze sie kolorystyczna kaszanka. Ale na to mi nie pozwolil moje przywiazanie do porzednie wykonanej pracy.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 07-08-2016 o 14:47
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem