View Single Post
Stary 29-04-2015, 14:54   #1
mazo89
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 26-04-2015
Skąd: Wrocław
Model: Transit
Silnik: 2.0B+LPG
Rocznik: 1986
Postów: 3
Domyślnie nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Cześć, czołem!

Najpierw się przedstawię: nazywam się Maciek, mam 25 lat, pochodzę i mieszkam we Wrocławiu. Na codzień pracuję w startupie natomiast jeżeli chodzi o auta to moje doświadczenie zaczyna się i kończy na posiadaniu jednego auta i przejechaniu nim 80 000km bez większych usterek technicznych (fiat cinquecento). Jeżeli chodzi o moją wiedzę techniczną, to wiem co do czego służy i jak powinno działać aczkolwiek nigdy wcześniej nie zabierałem się za tak gruby temat jak renowacja auta (jeszcze do tego mówimy o aucie stosunkowo "wieloletnim":-)

Otóż jestem w posiadaniu Forda Transita MK3 (ten na zdjęciu w załączniku), rocznik 1986 w papierach, z silnikiem 2.0 benzyna + LPG (mój wujek przełożył mu kiedyś silnik bodajże z Forda Taurusa oraz założył instalację gazową już jakieś 12 lat temu). Samochód anglik, posiada kierownicę po prawej stronie. Jego historia jest dosyć ciekawa, bo został on przerobiony z auta, które oryginalnie przewoziło ubrania na campera. Dach jest półprzeźroczysty (takie mleko), boczne drzwi przesuwane, z tyłu dwuskrzydłowe drzwi. Swego czasu zjeździł dosłownie pół europy z alpami włącznie!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W tej chwili nie był odpalany od ponad 5 lat ponieważ ma pęknięty gaźnik oraz nie było sensu go uruchamiać ze względu na przepisy rejestracyjne w Polsce...

Zaczynam się zastanawiać, czy jednak go porządnie odrestaurować, jednak chciałbym Was forumowiczów, doświadczonych wyjadaczy i znawców motoryzacji spytać czy w ogóle jest sens porywać się "z motyką na słońce"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy do tego auta są dostępne wszystkie części związane z silnikiem (np. gaźnik?), podwoziem (amortyzatory, sprężyny), hamulcami, osprzętem elektronicznym itp.?
2. Czy są dostępne inne elementy którym mocno się oberwało przez ząb czasu (np. przewody paliwowe, wodne, powietrza)
2. Czy są jakieś typowo trudno dostępne części? (nie dotyczy karoserii, ta jest cała - do dużych poprawek ale cała)
3. Czy jest sens i są na rynku części aby przerzucić mu kierownicę na drugą stronę (kolumna kierownicy, deska, okablowanie)?
4. Jak wyglądają ceny części? Czy jest to totalny odlot i trzeba sporo popłynąć czy raczej jest duża dostępność tańszych zamienników? Zdaję sobie sprawę, że dużo jest do wymiany.

Plan mam taki, aby go przez ok. rok czasu zrewitalizować do stanu takiego, żeby można było nim jechać na drugi koniec europy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dużo jestem w stanie zrobić sam z moim Tatą a całą resztę w szczególności techniczną będę musiał zlecić jakiemuś zapalonemu mechanikowi.

Chętnie wysłucham waszych opinii, sugestii. Proszę nie hejtować z góry na dół samego pomysłu, wszystko da się zrobić, kwestia ceny i chęci :-)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg transit.jpg (96.9 KB, 185 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 29-04-2015 o 16:38
mazo89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem