Temat: [Mondeo 2000-2007] Wymiana łożyska w tylnym kole
View Single Post
Stary 31-08-2013, 19:52   #231
Baster
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-01-2012
Skąd: Świebodzice
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: tylna piasta - szumi

hejka, mój przypadek z kwietnia, huczało od pewnego czasu, zwłaszcza przy skrętach w lewo, w końcu podjechałem do warsztatu aby zdiagnozować przyczynę, odpowiedź mechanika - pasta do wymiany, nie sprawdzałem forum w tym temacie wczesniej więc zaufałem mechanikowi i zostawiłem mu auto do wymiany piasty. Mechanik zamówił piastę, wsadził, sprawdziłem, było ok, zapłaciłem 80 za wymianę + piasta za 300 i po temacie. niestety nie na długi, po 3 dniach znowu poczułem lekki szum więc ponownie pojechałem do mechanika, ten nie za bardzo chciał gadać więc szybko sprawdziłem wymienianą stronę, zauważyłem wyczuwalny luz, mechanik się wkurzył, za zażądałem wymiany gdyż kupiłem nówkę i dym, trochę się pokłuciliśmy gdyż mechanik nie chciał mi tego wymienić, nie chciał podać nazwy producenta piasty ani ceny za jaką to kupił, efekt taki że sam zakupiłem piastę na allegro (taniej i w dodatku SKF-a)

http://allegro.pl/lozysko-piasta-skf...471881250.html

i sam po przeczytani już kilku tematów na forum zabrałem się do wymiany.

Wymiana prosta, zajęło mi po godz na stronę gdyż postanowiłem kupić od razu dwie, tą wcześniej wymienianą którą zdjąłem oddałem mechanikowi, cale szczęście oddał kasę za piastę oraz za robociznę, uniósł się honorem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ,od tego dnia mam spokój z szumami.
Baster jest offline   Odpowiedź z Cytatem