View Single Post
Stary 15-12-2012, 21:30   #178
lukas.no
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-12-2012
Skąd: Pilzno
Model: fiesta mk6
Silnik: 1,4tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis {mondeo}

Witam.
Podpinam się pod temat choć chodzi mi o Fiestę MK6 1,4TDCi 2008r.
W vivid-zie znalazłem schemat instalacji silnika, i według opisu jest wyjście na podgrzewacz na pinach ZB1 i ZC1. O ile się nie mylę (trochę się śpieszyłem kiedy robiłem pomiar) to po włączeniu zapłonu pojawiła się tam masa (chyba po to aby nie aktywować przekaźników, w tym samym czasie na drugim końcu cewek przekaźników jest "masa pozorna"). Po odpaleniu na pinach nie ma żadnego potencjału. Dodawałem gazu i dalej nic. Auto wstawiłem z mrozu i płyn chłodniczy miał -5 st (wskazanie cdif/2) niestety w garażu było ok 10 st, i myślę że dlatego na wyjściach ze sterownika nic się nie pojawiło. Nie bardzo uśmiecha mi się robić pomiary na mrozie ale chyba na próbę zainstaluję jakieś kontrolki przy ECU żeby zobaczyć wizualnie co się pojawia na pinach (ewentualnie wyprowadzę kabelki z kostki).
Myślałem też żeby oszukać ECU, czujnik temperatury cieczy wystarczy podmienić na rezystor 20kom chyba wtedy pokazuje -6stC, jest przepływomierz i w nim czujnik temp. zasysanego powietrza, można by wypiąć piny i wpiąć jakis rezystor dobrać doświadczalnie.
Chcę dołożyć podgrzewacz z transita na 4 świece przy 14V około 900W (dostałem taki sprawny).
Oczywiście wymiana alternatora z 80 na 150A używka. (jak sprzedam stary to powinno się obejść bez większych kosztów).
Tak czy owak:
- Czy w tym aucie też nie trzeba włączać funkcji dogrzewania w ECU?
Jeśli trzeba pewnie zrobię jakiś patent który będzie dogrzewał silnik niezależnie od temperatury zewnętrznej. A wyłączy się przy np 70 stC.

Ostatnio edytowane przez lukas.no ; 16-12-2012 o 12:09 Powód: błąd
lukas.no jest offline   Odpowiedź z Cytatem