Temat: [Mondeo 2000-2007] jaki interfejs diagnostyczny
View Single Post
Stary 25-03-2011, 19:43   #344
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: Interfejs diagnostyczny

Cytat:
Napisał Raszowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiele pytań wiele odpowiedzi ....
Posiadam interfejs ELM 327 1.4 albo 1.4a nie pamiętam teraz a torba z lapkiem i interfejsem leży na dole (lenistwo)+ Mondeo 2002r. 2.0 TDCI 130KM
Interfejs jak najbardziej działa z moim autem, mimo iż wyczytałem że nie ma takich możliwości bla bla bla ...
Oprogramowanie to SCANMASTER (oryginalne) nie wiem jak z piratami ale pewnie też działa skoro z oryginałem się łączy.
Co mogę?
Odczyt i kasowanie błędów oraz LIVE obroty i prędkość i to by było na tyle, z moich obserwacji.
Oczywiście mnie potrzebny tylko do odczytu błędów więc spełnia swoją funkcję.
Aha dodam jeszcze że gdzieś wyczytałem że trzeba skanxl mieć z dodatkiem ford etc.. i ustawić ford focus 1.8 TDCi i wybrać połaczenie czy coś tam Fort Power- cosik ... nie pamiętam a nie chce mi się teraz laptopa wyciągać, próbowałem tego na tym programie i niestety nic z tego nie wychodzi, na SCANMASTER wybieram jedyną dostępną opcję połączenia GENERIC ODB2 i wszystko działa wyśmienicie.
Auta które testowałem i usunąłem błędy to 2 seaty LEON 2004 i IBIZA 2002 Astra 1.6 Automat 2002r. Ford mondeo 2002 2.0 TDCi VW Golf IV 1.9 TDi nie pamiętam który rok chyba 2000 hymm aaa i golf 3 2.8 VR6 ale nie pamiętam dokładnie co tam robiłem wiem że się połączył ale błędów nie pokazywał (bo pewnie ich nie było). I to chyba tyle. W czwartek mam wolne więc może jeśli mnie natchnie nakręcę jakąś demonstrację dla potrzeb FORUM i wrzucę na Y2B.
Pozdrawiam

EDIT: Zapomnijcie że skasujecie kody P2338 i pochodne od spalania stukowego tj: chba 2336,2337,2338,2339 nie jestem teraz pewny. To trzeba zrobić już czymś poważniejszym.

I dowiedziałem się że czujnik spalania stukowego to po prostu rodzaj mikrofonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to taka ciekawostka dla tych co nie wiedzieli (ja nie wiedziałem) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz czekam na interfejs VAG do stajni niemieckiej VW/Seat etc. Głównie zależy mi na tym aby skasować poduszki w seacie i VW mam nadzieję że się uda z tym interfejsem bo ELM to chyba takiej opcji nie ma chyba że jeszcze nie doczytałem wszystkiego na ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam przeczytalem twojego posta i powieem ze podpialem SCANMASTER orginalny i udalo sie tylko mam pytanie jak ocztal ci obroty i predkosc co jeszcze usatwic tak to nie zle pokazywal napiecia ale bledów nie miałem czy to mozliwe a mailaem pirata niby z crakiem ale nie dał się połączyc co jescze jest w stanie pokazac ten program pare aut sprawdziłes czy do inych trzeba cos zmieniac w ustawieniach pozdrawiam jarkmerk


mondeo 2.0 tdci 130 km
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem