View Single Post
Stary 22-02-2010, 14:43   #275
nebuso
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondego MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam
(Jestem nowy na forum- witam wszystkich!). Posiadam autko jak w tytule wątku.
2.0 TDCI kombi Tiptronic 130KM.
174 tyś przejechane i jeszcze nic nie było robione, oprócz standardowych rzeczy typu klocki, filtry czy olej w silniku.
NA ZIMNYM silniku spalanie:
w mieście ok 10 - 14l a poza miastem ok 8-14l (wskazania z komputera, przy wyłączonych bajerach, temp powietrza w momencie spisywania od - 10 do +5, trasa ma niecałe 6km, nie grzałem silnika :/ bo się spieszyłem).

NA CIEPŁYM silniku:
- miasto 7-9L,
- autostrada przy utrzymywaniu się w przedziale 80 - 120km/h, komp. pokazywał 5,2L z wyliczenia wychodzi niecałe 5L - trasa Bułgaria i z powrotem (liczyliśmy zatankowane litry oraz kilometry do własnego rozliczenia $$). Od połowy drogi (Rumunia) klima szła cały czas, 4 osoby + bagaże na 2 tyg.
- autostrada przy utrzymywaniu się w przedziale 140- 160 km/h, komp. pokazywał 7,8L a z wyliczenia wychodziło podobnie (trasa A1 - Toruń Gdańsk Toruń), 4 osoby + bagaże


Wszedłem na forum bo szukam informacji co do mojego autka… od 2 miesięcy strasznie ciągnie na obrotach. Przy równej jeździe ok. 80 km/h, bez obciążenia trzyma mi 4 bieg na 2500 obrotów. Dotychczas przy takiej samej jeździe zmieniał max przy 2000 obrotów. Jak chcę wyprzedzać redukuje o 2 biegi w dół wchodząc na 4000 obrotów, gdzie rok temu przy max wciśniętym pedale ok. 3500 obrotów zmieniał. Piszę teraz o sytuacji gdzie auto już jest rozgrzane , i mam świadomość że wciśnięciem pedała gazu reguluje się przeciąganie na obrotach. Paliwo cały czas to samo.
Jak wam zmienia biegi?? Przy ilu obrotach zmienia biegi?

Z góry dzięki za opinie...
nebuso jest offline   Odpowiedź z Cytatem