Temat: [S-MAX 2006-2015] Wymiana oleju w dieslu
View Single Post
Stary 05-02-2009, 19:13   #17
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Re: Wymiana oleju w dieslu

Przed kilkoma dniami miałem przegląd po 60.000km. Jak do tej pory nigdy nie musiałem uzupełniać ani kropelki oleju, poziom na bagnecie ten sam przez cały czas :fcp1 .
Przy okazji pytanie: czy wiecie jaki olej powinien być zalewany przez serwis? Mnie przy 20.000 powiedziano, że 5W30 Mineralny, teraz powiedzieli mi, że standardowo Ford wymaga 5W30 SEMISYNTETYK? Teraz się zastanawiam co tam wlewają? Głównie chodzi mi o to, czy fabrycznie Ford przewiduje półsyntetyk? W takim wypadku można śmiało dać im do zalania własny olej półsyntetyczny, według własnego uznania (daje to możliwość wyboru i wychodzi taniej, niż olej z narzutem serwisu). Ja przy 40.000km dałem do zalania Castrol Magnatec 5W30 półsyntetyk. Teoretycznie lepszy olej to sama korzyść, najlepiej byłoby lać syntetyk (kupiony na własną rękę będzie kosztował tyle co "zwykły" olej oferowany w serwisie) jednak ostatnio ukazały się publikacje na temat filtra cząstek stałych, który podobno bardzo źle znosi wszelkie dodatki do paliwa i oleju, które bardzo skracają jego żywotność. Jeśli używanie półsyntetyku lub syntetyku miałoby kosztować szybką wymianę filtra cząstek stałych, to wolałbym wiedzieć bo to baaardzo droga przyjemność. Jeśli jednak Ford przewiduje półsyntetyk, to znaczy, że nie niszczy on filtra... A więc, wie ktoś jak to jest z tym olejem?
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem