Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk3] TDDI nie odpala - kończą się pomysły (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=60541)

markosi 27-01-2009 21:43

[mk3] TDDI nie odpala - kończą się pomysły
 
Po przejechaniu około 1000km przez Niemcy przy dużym mrozie (-15) i dużej ilości soli na autostradach zaparkowałem w garażu podziemnym. Po około pół godzince schodzę do auta, kręcę kluczyk a rozrusznik ledwo co kręci. Po kilku próbach pojawił się smród palonej izolacji. Po otworzeniu maski widzę dymek ze złącza rozrusznika. Więc odkręciłem rozrusznik, dałem do sprawdzenia, przeczyściłem wszystkie styki, zamontowałem, podładowałem aku i odpalam. Tym razem rozrusznik parę razy zakręcił ale silnik nie odpalił. Po trzech próbach znów zaczęło mu brakować wigoru (aku zaczął padać). Ale skoro kręci, dymku nie ma i elektromechanik potwierdził że sprawny, to raczej nie przez rozrusznik nie mogę odpalić.
Sprawdziłem dopływ paliwa - pompa działa, paliwo za filtrem wypływa.
Co dziwne, dzisiaj jak nim pobujałem w tą i z powrotem (akt desperacji) przy wrzuconej jedynce, to przy którejś próbie przez chwilę jakby załapał i wydawało się że zaraz odpali. Niestety nie udało mi się tego powtórzyć. Zastanawiam się, czy to nie jakiś styk luźny w elektronice. Może przy jakimś czujniku? Czy ktoś ma pomysł gdzie szukać?

wicia.w 27-01-2009 22:35

Re: [mk3] TDDI nie odpala - kończą się pomysły
 
poluzuj przewody na wtryskach i zobacz czy podaje paliwo na wtryski a potem przykręć i zobacz jeśli był zapowietrzony to może pomorze (paliwo powinno dobrze pryskać )

markosi 28-01-2009 22:31

Re: [mk3] TDDI nie odpala - kończą się pomysły
 
Sprawdziłem i odpowietrzyłem według wskazówek. Bez zmian. Paliwo jest, kręci, ale nie odpala...
Jakieś inne pomysły?
Może czujnik położenia wału korbowego padł? Czy takie mogą właśnie być objawy?

przemo_1981 29-01-2009 07:22

Re: [mk3] TDDI nie odpala - kończą się pomysły
 
witam

U Ciebie stało się to nagle więc nie wiem czy pomogę ale pisze jak było u mnie: zdarzyło się, że rozrusznik kręcił a samochodu nie mogłem odpalić i ta dolegliwość się pogłębiała (na początku odpalał mi za 2-3 razem). Gdy nie mogłem odpalić na jedynce też swojego kilka razy bujałem i wtedy przy kręceniu rozrusznikiem załapywał samochód. Okazało się że miałem walniętą dwumasę, a dokładniej mówiąc zęby po obrzeżu dwumasu po których "jeździ" bendiks rozrusznika. Czy mechanior zwrócił uwagę na bendiks rozrusznika czy czasami nie ma ściętych zębów??

markosi 29-01-2009 08:14

Re: [mk3] TDDI nie odpala - kończą się pomysły
 
Rozrusznik był niecały rok temu regenerowany i zaraz tydzień później wymieniana była dwumasa. Bendiks oglądałem i wygląda jeszcze jak nówka, a dwumasa nie sądzę żeby się starła po 30 000 km...

markosi 29-01-2009 18:07

Re: [mk3] TDDI nie odpala - kończą się pomysły
 
Czy ktoś wie, czy awaria czujnika położenia wału korbowego może dać opisywane objawy? Gdzie go szukać w TDDI? Słyszałem, że z tyłu silnika po stronie kierowcy, jednak jedyny czujnik jaki tam znalazłem znajduje się pod zaworem EGR i jest wkręcony chyba w skrzynię...

wicia.w 30-01-2009 19:49

Re: [mk3] TDDI nie odpala - kończą się pomysły
 
tak jest on przykręcany w miejscu styku skrzyni biegów z blokiem silnika tylko jeśli go będziesz wykręcał to uważaj bo on ma regulacje wysokości i można go uszkodzić jak za mocno się go wepchnie (będzie za blisko wypustów na kole zamachowym).

markosi 03-02-2009 16:39

Re: [mk3] TDDI nie odpala - kończą się pomysły
 
Niestety, czujnik wymieniony i auto nadal nie odpala. Różnica po wymianie jest taka, że teraz na wtryskach paliwo co chwila aż strzela, wcześniej się pieniło ze stałą intensywnością...
Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Bo mi się skończyły...

markosi 05-02-2009 20:00

Re: [mk3] TDDI nie odpala - kończą się pomysły
 
Więc skończyło się na serwisie Forda. Okazało się, że padła sprężarka od klimy i zblokowała pasek wieloklinowy...

guguś 06-02-2009 06:31

Re: [mk3] TDDI nie odpala - kończą się pomysły
 
a świece napewno grzeją?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.