Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Galaxy do 50.000 zł (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338895)

91Bartek 15-01-2024 12:51

Galaxy do 50.000 zł
 
Witam,
Przymierzam się do zakupu 7-osobowego minivana w automacie.

Budżet, jakim dysponuję, to 50.000 zł, może 55.000 zł brutto.

Z dostępnych aut chyba Ford Galxy najbardziej spełnia moje oczekiwania, a przy tym nie jest szpetny (jak np. Renault w tym segmencie).

Realnie patrząc, w tym przedziale cenowym można kupić w dobrym stanie Galaxy 3 generacji. Jest kilka modeli z 4. generacji, ale to wyjątki, raczej o dużym przebiegu.

Zawsze jeździłem w LPG, ale w tym przypadku chyba przyjdzie czas przerzucić się na ON - ten segment to chyba w 80% diesle.

Mam kilka pytań:
1. którą wersję silnikową lepiej kupić - 2.0 TDCi 163 KM czy 2.2 TDCi 200 KM? Przeczytałem kilka wątków i znalazłem różne opinie, zwłaszcza co do skrzyń montowanych z tymi silnikami. Rzekomo 2.2 ma mieć lepsze skrzynie automatyczne (Aisin AWF21) niż 2.0 (Powershift). Z drugiej strony 2.2 rzekomo więcej palą i są droższe w eksploatacji.

2. Na co zwrócić szczególną uwagę? Wiadomo, auto, która ma około 10 lat jest używane, nie ma co się spodziewać cudów, ale może są pewne kwestie, które powinny wzbudzać moją czujność.

3. Czy polecacie auta krajowe, czy raczej zza granicy? Różne opinie się o tym słyszy, nie mam żadnego zaufanego "handlarza", a bez tego chyba bardziej ufam ofertom prywatnym z Polski.
Może ktoś z użytkowników coś sprzedaje albo ściąga auta?

Zależy mi na automacie, mile widziany hak i możliwość odliczenia VATu. Wolałbym chyba lepsze wyposażenie i znośny przebieg niż koniecznie jak najmłodszy model.

4. Ile orientacyjnie kosztuje montaż haka w Galaxy (woj. łódzkie)?

5. Czy w Łodzi polecicie jakiś serwis Forda?

slawek-kali 18-01-2024 16:52

Odp: Galaxy do 50.000 zł
 
Skoro chcesz automat to tylko 2.2, tyle ze tutaj przy autach z zagranicy bedzie akcyza 18,6% do zaplaty.

W Lodzi masz dobrych mechanikow tutaj z forum, zobacz w dziale lodzkie.

Jesli chcesz mozesz skorzystac z moich uslug, reszte znajdziesz w mojej sygnaturze.

klocolus 18-01-2024 19:17

Odp: Galaxy do 50.000 zł
 
Cytat:

Napisał 91Bartek (Post 3481701)
Realnie patrząc, w tym przedziale cenowym można kupić w dobrym stanie Galaxy 3 generacji. Jest kilka modeli z 4. generacji, ale to wyjątki, raczej o dużym przebiegu.

Cytat:

Napisał 91Bartek (Post 3481701)
może 55.000 zł brutto.

Myślę, że spokojnie znajdziesz nowszą generację 2.0 tdci i tu już nie musisz się bać PS. Lepiej moim zdaniem taki nawet kosmetycznie uszkodzony czy z większym przebiegiem a zadbany technicznie.

2.2tdci z hydrokinetykiem będzie więcej palił. Skrzynia Aisin jest "lepsza" pod względem bezawaryjności niemniej jednak jest wolna i nie bardzo płynna, projekt z 2004 czy 2005. 2.2 niewiele droższe w naprawach od 2.0 tdci. Jedyne co trzecia generacja będzie tańsza w naprawach od nowszej ale z drugiej strony masz młodsze auto i wizualnie i pod względem wyposażenia (lub potencjału jego dołożenia). Galaxy z 2007 i 2014 wygląda praktycznie tak samo.

Ale to oczywiście zależy od preferencji.

91Bartek 19-01-2024 12:34

Odp: Galaxy do 50.000 zł
 
Mam jeden na oku, ale z tego co widzę, to pewnie będzie ten Powershift gorszej generacji?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czekam jeszcze na rozkodowanie VIN.

Właściciel mówił, że regenerował skrzynię półtrora roku temu - czy to nie zmienia sprawy? Widzę po wpisach na forum, że tą regeneracją to loteria, czasem działają bez zarzutu, czasem po 6.000 km się rzekomo usterka znów pojawia. Czy możecie to potwierdzić?

slawek-kali 22-01-2024 18:12

Odp: Galaxy do 50.000 zł
 
tak jest. Ta skrzynia jest do bani po prostu

klocolus 23-01-2024 17:38

Odp: Galaxy do 50.000 zł
 
Cytat:

Napisał 91Bartek (Post 3482134)
Właściciel mówił, że regenerował skrzynię półtrora roku temu - czy to nie zmienia sprawy? Widzę po wpisach na forum, że tą regeneracją to loteria, czasem działają bez zarzutu, czasem po 6.000 km się rzekomo usterka znów pojawia. Czy możecie to potwierdzić?

Tak, z tymi PS I generacji to loteria. Jednym chodzą po regeneracji w miarę długo a innym szybko padają. Ciężko o dobre źródło części zamiennych. Jedna z gorszych skrzyni niestety, II generacja (od 2015)już jest spoko większość problemów wyeliminowana plus skrzynia zdecydowanie lepiej pracuje szybciej lepiej dobiera biegi i je zmienia.

slawek-kali 23-01-2024 17:46

Odp: Galaxy do 50.000 zł
 
za 50k nie kupi Galaxy mk4... skoncz go czarowac..

AstraC 30-01-2024 06:57

Odp: Galaxy do 50.000 zł
 
Cytat:

Napisał klocolus (Post 3482080)
Galaxy z 2007 i 2014 wygląda praktycznie tak samo.

Ten z 2015 i 2022 również.
Poza tym, to nie konkurs piękności, bogate wersje MK3 już mają całkiem sporo dodatków, w sumie z takich przydatnych poza FDL to chyba wszystko da radę dostać co bym chciał, a właśnie lepsze dobre MK3 niż byle jakie MK4.
Ja bym brał 2.2TDCi, aby sprawdzić solidnie i się nie przejmował. :)

synthman77 30-01-2024 18:26

Odp: Galaxy do 50.000 zł
 
Witam,

podlacze sie pod temat aby nie otwierac nowego watku. Tez szukalem do niedawna Galaxy ale stwierdzilem, ze jednak S-Max mi wystarczy. Auta szukam w Niemczech w podobnej cenie, jak zakladajacy watek ale biore pod uwage tylko manual ze wzgledu na przebiegi w okolicach 200 tys. km. za te pieniadze. Dylemat mam jednak inny. W tej cenie mozna juz tez trafic nowa generacje S-maxa z nowym dieslem 2.0 150 kucy. Jednak mam troche obawy co do tego silnika bo to pierwsze lata produkcj, pizoelektryczne wtryski i wogole jakies ECO rozwiazania. Poprzedni silnik od PSA jest jednak juz sprawdzona, dobra jednostka. Z jednej strony fajna jest nowa buda ale z drugiej, poprzednia generacja wydaje sie pewniejsza. Co wy o tym sadzicie ? Skupic sie na starszych, czy brac pod uwage nowy model ?

Pozdrawiam
Pawel

Piasek80 01-02-2024 05:03

Odp: Galaxy do 50.000 zł
 
Zgodnie z oczekiwaniami wyleczenie z bezużytecznych pseudo-suvów nie trwało długo - całe 5 lat raptem - i ludzie znowu zaczynają "mądrzeć" że jak masz rodzinę i jeździsz na jakieś wakacje to albo kupujesz pełnowymiarowego vana pokroju Galaxy/Sharana czy Alhambry a nie jak dotychczas nadmuchaną Fiestę i ze 2 zewnętrzne bagażniki do niej a i tak jedziesz jak MZK w godzinach szczytu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.