Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Brak mocy podczas dawania gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325454)

Michu999 30-11-2021 17:55

Brak mocy podczas dawania gazu
 
Witam ,w moim mondku 1.8 benzyna wymieniane były-swiece, kable ngk ,filtry ,cewka .Gdy chce dac gazu od 3 biegu wzwyż obroty mam wysokie ale prędkości brak ,dopiero jak się rozpedzi wtedy mogę depnąć.Nie wiem jaka część odpowiada za to (egr wyczyszczony ).Prosiłbym o pomoc ,podanie części odpowiadającej za to której nie wymieniłem. Z góry dziękuję

Garbojad 30-11-2021 18:14

Odp: Brak mocy podczas dawania gazu
 
Zamieniłeś kolejność kabli WN popraw i będzie ok

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Michu999 30-11-2021 18:21

Odp: Brak mocy podczas dawania gazu
 
Właśnie kable na pewno są w dobrej kolejności. Ciężko jest zamienić miejscami przecież to od razu widać. Nie wiem czy coś wspólnego z tym ma przeplywomierz lub sonda

Garbojad 30-11-2021 18:35

Odp: Brak mocy podczas dawania gazu
 
Jedno i drugie gra ważną rolę

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

kluska123244 30-11-2021 19:10

Odp: Brak mocy podczas dawania gazu
 
chłopaki w tym silniku nie ma przepływomierza :shock:

Sonda nie ma nic z tym wspólnego. Może przy gmeraniu urwałeś lub ułamałeś przewód od podciśnienia regulatora ciśnienia paliwa ??? Wygląda mi to na pompę paliwa może. Nie świeci ci się check engine ? jeśli nie to z zapłonem jest wszystko OK jak i mieszanką. Sprawdź jeszcze czy klapki kolektora ci się nie zacięły ( wyjmij przewód podciśnienia na pracującym silniku od gruchy sterującej )

I teraz może głupie ale warte sprawdzenia - wrzuć na luz i sprawdź czy możesz popchąć autko może złapał ci jakiś hamulec

Michu999 30-11-2021 19:15

Odp: Brak mocy podczas dawania gazu
 
Właśnie co jakiś czas włącza mi się check engine A teraz już rzadziej ,powiedz mi gdzie mogę sprawdzić stan ciśnienia. Też właśnie myślałem o pompie paliwa .A czy związek może mieć hamulec ręczny ktory jak zaciagne to ledwo co trzyma ?

Bump: Zauważyłem też takie sytuacje ale tylko latem .Gdy przejechałem nim ze 100 km wlaczal mi się check engine, po 5-10 minutach dalszej jazdy ciężko było mi mu dać gazu na każdym biegu jakby się dławił,zaczął szarpać, obroty malaly niemal do zera i po chwili gasł.Gdy chciałem już dojechać na miejsce musiałem robić postoje po 15 -20 minut .Sytuacja tak powtarzała się co raz .Całkiem inaczej na zimnym silniku ,nic się nie działo, równe obroty bez stuków, póków itp.

Garbojad 30-11-2021 20:31

Odp: Brak mocy podczas dawania gazu
 
Zaczynam się skłaniać ku słabemu hamulcowi ręcznemu[emoji16]

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.