Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Rezonowanie przy ok 2000 obrotów na postoju i podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319305)

SAMWIL 12-04-2021 17:17

Rezonowanie przy ok 2000 obrotów na postoju i podczas jazdy
 
Witam Wszystkich Użytkowników forum.

Jestem od niedawna w posiadaniu Mondeo MK5 2.0 diesel i mam chyba dość nietypowy problem.
Mianowicie podczas postoju oraz podczas jazdy ? redukcji biegów w okolicach 2000 obrotów słychać w środku denerwujące rezonowanie, jakby coś było obluzowane i drżało. Dziwne grzechotanie, dochodzi jakby z lewej strony kokpitu/ lewego słupka.
Sprawdziłem dotychczas czy wszystko gra w okolicach filtra powietrza - i wszystko jest ok, sprawdziłem mocowanie przewodów w komorze silnika i wszystko wygląda stabilnie.
Mechanik stwierdził że turbina i dwumasa są również w porządku.
A w serwisie fachowcy "poradzili" cytuje: że trzeba się do tego przyzwyczaić .
Nie ukrywam że objaw jest bardzo denerwujący i nigdy wcześniej się z takim czymś nie spotkalem.
Proszę o pomoc co powoduje ten dziwny hałas.

Pozdrawam

Danio's 12-04-2021 17:35

Odp: Rezonowanie przy ok 2000 obrotów na postoju i podczas jazdy
 
Na ścianie grodziowej od strony silnika są rurki paliwowe zaczepione na uchwytach plastikowych i one często pękają. Sprawdź ręką czy rurki się nie ruszają. Wystarczy jeden uszkodzony zaczep i rurki wpadają w rezonans.

SAMWIL 14-04-2021 13:23

Odp: Rezonowanie przy ok 2000 obrotów na postoju i podczas jazdy
 
Sprawdziłem mocowanie jest ok rurki są w uchywtach, czy cos jeszcze byś sugerował zobaczyc.

Fiesta Mk8 ST Line 14-04-2021 15:00

Odp: Rezonowanie przy ok 2000 obrotów na postoju i podczas jazdy
 
Spróbuj na postoju utrzymać go na tych obrotach, a druga osoba niech słucha z zewnątrz. Wyeliminujesz w ten sposób większość podejrzanych. A jak to słychać tylko w środku to niestety grubsza zabawa, rozbieranie plastików, etc.
Mnie się kiedyś wydawało że coś rezonuje na wysokości podszybia, okazało się że okulary w podsufice pięknie grały...

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

A.Dulu 20-09-2023 10:14

2.0 TDCI Rezonans przy 1700-1800 obr.
 
Witam,
Od jakiegoś czasu mierzę się z mocno irytującym problemem rezonansu w moim mondeo, występuje on w okolicach 1700-1800 obrotów niezależnie czy bieg jałowy czy podczas jazdy. Początkowo myślałem, że mogą być to przewody paliwowe a raczej ich mocowania jednak po ich usztywnieniu, tak jak to pokazał P.Stępień na yt, problem dalej występuje. Znalazłem jeszcze parę elementów które mogły powodować ten dźwięk jednak i ich usztywnienie nic nie pomogło, mam tu na myśli odpływy z podszybia które były dość luźne. Problem jest na tyle irytujący jako że z mojej perspektywy są to obroty przy których poruszam się po mieście z prędkością dopuszczalną a dźwięk jest na tyle głośny i nieprzyjemny (jak wiertarka) że odechciewa się jeździć.
Rocznik 2017, 2.0 TDCI 150 (zmienione na 180), przebieg ok. 130k..
Za wszelkie porady będę wdzięczny.

Piasek80 26-09-2023 19:04

Odp: Rezonowanie przy ok 2000 obrotów na postoju i podczas jazdy
 
Lusterko i przejrzeć dokładnie nawiew z pulpitu na szybę. Często jakieś drobniaki, zatyczka długopisu czy inne badziewie wpadnie w te kratki i cholerstwo drży.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.