Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Zawór obejściowy płynu chłodzącego silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=220005)

marekjt 17-02-2015 10:32

Zawór obejściowy płynu chłodzącego silnika
 
Ford Fokus c-max 2.0 tdci PSA z 2004 roku.
Problem, wyskakuje po podpięciu do programu diagnostycznego Kod: P2682 - niska wartość napięcia w obwodzie sterującym zaworem obejściowym płynu chłodzącego silnik. I:!:nie bardzo wiem, co mam zrobić. Zawór znajduje się w obudowie termostatu, niebieska wtyczka. Nigdzie nie widzę zamiennika, ani dawcy. I pytanie, czy to wina zaworu ? Proszę o radę.

pretorian2 17-02-2015 13:11

Odp: Zawór obejściowy płynu chłodzącego silnika
 
skasuj błąd i sprawdź czy ponownie się pojawi, możliwe, że jakiś stary błąd, który "wisi" od dawna.

marekjt 17-02-2015 18:26

Odp: Zawór obejściowy płynu chłodzącego silnika
 
nie kolego.
kurcze jest to po pracy, sprawdziłemKod: P2263 - Działanie układu sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki/sprężarki doładowującej

Dodatkowe symptomy usterki:
- Sygnał powyżej maksymalnej wartości progowej

pretorian2 17-02-2015 19:08

Odp: Zawór obejściowy płynu chłodzącego silnika
 
czyli co bo nie ogarniam, który kod jest aktualny ? jeżeli ten drugi to masz jakieś symptomy braku mocy ?

marekjt 17-02-2015 20:09

Odp: Zawór obejściowy płynu chłodzącego silnika
 
Jechałem i wyszło wszystko..... bardzo mnie dziwi...najpierw za małe napięie na czujniku obwodu cieczy, teraz przeładowana turbina, no...nie wierzę pomyślcie

marekjt 18-02-2015 05:29

Odp: Zawór obejściowy płynu chłodzącego silnika
 
Przejechałem 100 km wczoraj po wykasowaniu wszelkich błędów. Jednak w trakcie jazdy - postój zamierzony, wyłączenie auta. Po uruchomieniu zaświeciła się kontrolka pomarańczowa silnika, tak przyjechałem do domu. Podpięcie pod program diagnostyczny, i:
Kod: P2683 - Wysoka wartość napięcia w obwodzie sterującym zaworem obejściowym płynu chłodzącego silnik,
Kod: P2263 - Działanie układu sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki/sprężarki doładowującej

Dodatkowe symptomy usterki:
- sygnał powyżej maksymalnej wartości progowej.
Proszę o wskazówki, co mam zrobić?
Dodam ,że wymieniłem zawór podciśnienia Pierburg (ten brązowy koło termostatu)na identyczny tzn. z tymi samymi numerami, i dalej nic.

Przemek22tex 24-01-2016 20:19

Odp: Zawór obejściowy płynu chłodzącego silnika
 
Mam ten sam problem w moim focusie c max. Chodzi o wartość napiecia w zaworze obejsciowym cieczy. Gdzieś czytalem że ten zawór jest spalony stąd ten błąd. Niewiem jakie są skutki jazdy z uzkodzonym zaworem może ktoś powie?

maciejdzidekwabrzezno 19-09-2023 18:18

C max nie odpala.
 
Mam problem z c max 2.0 tdci. Po przekreceniu zapłonu wyskakuje błąd silnika gdy chcę odpalić rozrusznik nie kręci. Po podpięciu pod obd wyskakuje błąd p2682 i błąd p0691. Proszę o porade czasami to zniknie i odpali pod maską kabel do czujnika do termostatu lezy nie podłączony i nie widzę w termostacie podłączenia proszę o porade

maciejdzidekwabrzezno 20-09-2023 17:30

Odp: Zawór obejściowy płynu chłodzącego silnika
 
1 załącznik(i)
A to co to jest poniżej na foto.

grzegorek502 25-09-2023 10:03

Odp: Zawór obejściowy płynu chłodzącego silnika
 
Witam. Błąd P2682 - niska wartość napięcia w obwodzie sterującym zaworem obejściowym płynu chłodzącego silnik. W takim wypadku należy wymienić całą obudowę termostatu, w której brak takiego zaworu. Dodatkowo należy przeprogramować sterownik silnika. Opisane jest to w instrukcji (procedurze) forda nr SSM 18980. Czy ktoś posiada dostęp do tej procedury i mógłby się podzielić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.