Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=165529)

Marcin 1 12-09-2012 17:12

Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb
 
Witam. Postanowiłem sprawdzić poziom oleju w silniku i tu jest dziwna sprawa: po nocnym postoju na miarce jest minimum oleju (może nawet ciut mniej, powyżej miarka suchutka) a po wytarciu miarki i ponownym włożeniu do silnika, następny odczyt pokazuje maksimum. Jak to jest z tym sprawdzaniem oleju,jak wy sprawdzacie u siebie poziom oleju.Czy w zegarach convers jest może kontrolka informjąca o niskim poziomie oleju?

darmodziej 12-09-2012 17:21

Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb
 
Cytat:

Napisał Marcin 1 (Post 1875588)
po wytarciu miarki i ponownym włożeniu do silnika,

Tak się powinno robić, i oczywiście na płaskim, poziomym podłożu.
Czy przed pierwszym wyjęciem miarki dociskasz ją w dół? Jeżeli nie dociskasz, to możliwe, że miarka jest troszkę podniesiona do góry i dlatego mniejszy stan oleju.

Marcin 1 12-09-2012 17:56

Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb
 
Dociskam.Zdaje mi się że po nocy przy pierwszym wyjęciu miarki powinno pokazywać poziom oleju zbliżony maximum a nie minimum

darmodziej 12-09-2012 18:04

Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb
 
Nie szukaj dziury w całym. Mnie w szkole uczono wycierać miarkę, wkładać, wyjmować i sprawdzać. Najważniejsze, zawsze robić jednakowo.

midwor 12-09-2012 22:33

Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb
 
Witam
W MK3 jest bardzo podobnie. Ja wyciągam bagnet ze 3cm (tak żeby stracił szczelność na oringu) i wkładam ponownie - wtedy wszystko jest już OK.
Pozdrawiam

Marcin 1 13-09-2012 08:46

Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb
 
A czy w jakiś sposób jesteśmy informowani jak jest za niski poziom oleju w silniku(zegary convers) ?

Pulse 13-09-2012 09:29

Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb
 
Jesteśmy, tylko najprawdopodobniej wówczas pojawia się dość ogólny komunikat "wymiana oleju".

kasztan 13-09-2012 09:31

Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb
 
Wg instrukcji powinien pojawić się komunikat:
"Sprawdź poziom oleju".

Marcin 1 13-09-2012 09:48

Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb
 
Właśnie powinien.Chdzi mi o to że mam problemy z jednoznacznym stwierdzeniem u siebie poziomu oleju w silniku.Wiedząc na 100% że jest taki komunikat to będę spał spokojniej.

kasztan 13-09-2012 10:13

Odp: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w silniku 2.0 Pb
 
Cytat:

Napisał Marcin 1 (Post 1875901)
Właśnie powinien.Chdzi mi o to że mam problemy z jednoznacznym stwierdzeniem u siebie poziomu oleju w silniku.Wiedząc na 100% że jest taki komunikat to będę spał spokojniej.

No to może żeby mieć pewność, to najlepiej spuść cały olej i zobacz ile go jest.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.