Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Fotel kierowcy - elektryczna regulacja wysokości (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71734)

Mateyy 08-06-2009 11:44

Fotel kierowcy - elektryczna regulacja wysokości
 
Witam forumowiczów.

Mam problem z elektryczną regulacją fotela (kierowcy), tzn. parę dni temu poprostu przestał działać. Po wciśnięciu guziczka (od regulacji góra/dół silniczek słychać jak chodzi no ale fotel się już nie podnosi ani nie obniża, został w pozycji max do góry (co przy moim wzroście jest dosyć niewygodną pozycją).

Pytanie co to może być ?? I czy ktoś zna jakiś ekspertów od takich rzeczy z okolic Wodzisławia Śl., Rybnika, Żor, Jastrzębia, Raciborza. byłem jak narazie w 3 miejscach w swojej okolicy i nikt nie chciał się podjąć tematu.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

arturek 08-06-2009 11:46

Odp: Fotel kierowcy - elektryczna regulacja wysokości
 
Witam

Poszły zębatki.
Trzeba nowe:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

Mateyy 08-06-2009 11:51

Odp: Fotel kierowcy - elektryczna regulacja wysokości
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 1181276)
Witam

Poszły zębatki.
Trzeba nowe:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź.

I jeszcze jedno pytanie, jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o takie sprawy, czy "chwytać" się samemu takiej naprawy? tzn. jeśli jest to naprawa typu, odkręcić parę śrubek itp. to myślę że dam radę.

Przy takiej wymianie nie ma jakiś niespodzianek ???

RECONDO 08-06-2009 12:20

Odp: Fotel kierowcy - elektryczna regulacja wysokości
 
Hmm.. polecam inny sposób naprawy - zakup fotela z pełną elektryką (8 funkcji) ceny są w granicah 250/300zł.

cosmo80 08-06-2009 12:37

Odp: Fotel kierowcy - elektryczna regulacja wysokości
 
A jak sie ma kwestia podlaczenia takiego fotela :?: Czy to jest taka sam wtyczka jak do fotela z regulacja elektryczna gora-dol. Czy moze trzeba cos przerabiac :?:

Labobas 08-06-2009 12:59

Odp: Fotel kierowcy - elektryczna regulacja wysokości
 
no,a kolor tapicerki?

miki07 08-06-2009 13:08

Odp: Fotel kierowcy - elektryczna regulacja wysokości
 
Cytat:

Napisał Mateyy (Post 1181279)
I jeszcze jedno pytanie, jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o takie sprawy, czy "chwytać" się samemu takiej naprawy? tzn. jeśli jest to naprawa typu, odkręcić parę śrubek itp. to myślę że dam radę.

Powinieneś dać rade gość wysyła bardzo szczegółową instrukcję ze zdjęciami, niedawno też kupowałem.

kiri 08-06-2009 14:14

Odp: Fotel kierowcy - elektryczna regulacja wysokości
 
Cytat:

Napisał Mateyy (Post 1181279)
czy "chwytać" się samemu takiej naprawy?

Ja podszedłem do sprawy nieco inaczej. Jeżdżę tym autem jako jedyny kierowca, więc ustawiłem sobie pożądaną wysokość kręcąc ręcznie "śrubą". Po odkręceniu śrub mocujących fotel do podłogi możeg go odchylić i bez problemu ręką przekręcić śrubą regulującą wysokość. Oczywiście jest to prowizoryczne rozwiązanie, jednak w przypadku gdy nie musisz zmieniać wysokości sprawdza się to doskonale.

arturek 08-06-2009 16:27

Odp: Fotel kierowcy - elektryczna regulacja wysokości
 
Cytat:

Napisał Mateyy (Post 1181279)
Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź.

I jeszcze jedno pytanie, jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o takie sprawy, czy "chwytać" się samemu takiej naprawy? tzn. jeśli jest to naprawa typu, odkręcić parę śrubek itp. to myślę że dam radę.

Przy takiej wymianie nie ma jakiś niespodzianek ???

Poczytaj instrukcję dotyczącą Mondeo, tam znajdziesz odpowiedni dział:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RECONDO 08-06-2009 17:48

Odp: Fotel kierowcy - elektryczna regulacja wysokości
 
Cytat:

Napisał cosmo80 (Post 1181320)
A jak sie ma kwestia podlaczenia takiego fotela :?: Czy to jest taka sam wtyczka jak do fotela z regulacja elektryczna gora-dol. Czy moze trzeba cos przerabiac :?:

Czy fotel ma jedną czy kilka funkcji położenia to wtyczka (ilość kształt) jest identyczna. Jedna zębatka kosztuje z przesyłką za pobraniem ok 80zł, lepiej pomyśleć o zmianie/dokładce fotela - inny kolor tapicerki? Można ją przełożyć, kłopot żaden.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.