Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149786)

Makbet 02-02-2012 21:14

Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Jak to jest z nagrzewaniem się silnika? Do pracy mam ok 8 km jak dojeżdżam na miejsce to temperatura jest tak na 1/4. W trasie jak jechałem to ledwo dobijała połowy, a jak podkręciłem ogrzewanie z 20 na 22st to temperatura spadła do 1/4 kiedy dmuchawa miała wyższe obroty. W essim jak miałem walnięty termostat to przy normalnej trasie miałem ok 1/4 po wymianie było ok, a tu nagrzewa się ale jakoś ciężkawo.

Ma ktoś podobny problem?

1olek 02-02-2012 21:48

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
u mnie ma polowe skali po 5 km lub wczesniej jak utkne na swiatlach

karloss 02-02-2012 22:12

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Cytat:

Napisał Makbet (Post 1776550)
Jak to jest z nagrzewaniem się silnika? Do pracy mam ok 8 km jak dojeżdżam na miejsce to temperatura jest tak na 1/4. W trasie jak jechałem to ledwo dobijała połowy, a jak podkręciłem ogrzewanie z 20 na 22st to temperatura spadła do 1/4 kiedy dmuchawa miała wyższe obroty. W essim jak miałem walnięty termostat to przy normalnej trasie miałem ok 1/4 po wymianie było ok, a tu nagrzewa się ale jakoś ciężkawo.

Ma ktoś podobny problem?

Masz termostat do wymiany. Jeździsz na niedogrzanym silniku.

macslad 03-02-2012 07:15

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 1776608)
Masz termostat do wymiany. Jeździsz na niedogrzanym silniku.

U mnie też po 8 km miejskiej jazy dopiero osiąga normalną temperaturę i też tak się zastanawiałem nad termostatem, ale przy walniętym termostacie przy jeździe po trasie powinna temperatura spadać, a u mnie trzyma dokładnie na połowie skali. A skoro jest nas już trzech którym temperatura zachowuje się podobnie to zaczynam dochodzić do wniosku, że ten typ tak ma. I chyba dam sobie spokój z wymianą termostatu, no chyba, że u innych jest inaczej.

midwor 03-02-2012 07:39

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
2.0PB nagrzewa sie bardzo szybko. Uruchomienie silnika, oskrobanie szyb i po ok 1,5km temperatura jest juz optymalna (wskaznik w polowie). Przy czym ja przez te 1,5km nie uzywam ogrzewania.
Pozdrawiam.

karloss 03-02-2012 08:25

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Cytat:

Napisał macslad (Post 1776680)
U mnie też po 8 km miejskiej jazy dopiero osiąga normalną temperaturę i też tak się zastanawiałem nad termostatem, ale przy walniętym termostacie przy jeździe po trasie powinna temperatura spadać, a u mnie trzyma dokładnie na połowie skali. A skoro jest nas już trzech którym temperatura zachowuje się podobnie to zaczynam dochodzić do wniosku, że ten typ tak ma. I chyba dam sobie spokój z wymianą termostatu, no chyba, że u innych jest inaczej.

Zapewniam Cię ten typ tak nie ma:) Przerabiałem ten problem rok temu, po wymianie termostatu po przejechanie 1.5-2km przy mrozie do -5 wskazówka normalnie pokazuje. Po rozebraniu okazało się, że termostat był na maks otwarty.

miras500 03-02-2012 08:25

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Kolega Midwor ma racje. Rano też tak robię że przez 2km nie włączam ogrzewania wtedy szybko wskaznik temperatury ogrzewania jest na środku.

Makbet 03-02-2012 12:15

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Sprawdziłem ponownie parkując w robocie miałem już połowę czyli pion. Wyłączenie ogrzewania nie za bardzo pomogło, właściwie to nie było różnicy.
Czytałem o jakimś małym termostacie, tzn są 2? Duży i mały czy tylko drugi jest w dieslach?

TySiK 03-02-2012 12:54

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
hej

Ja mam taki objaw przy tych minusowych temp.

Rano odpala na dotyk, po chwili wskazówka idzie w górę i zatrzymuje sie, po środku małej a dużej kreski na 12. Dmuchawa włączona na szyby. Jak wyłacze dmuchawe to wskazówka dochodzi ładnie do 12, jak tylko włacze dmuchawę szyby, badz do kabiny ciepło ponowanie wraca miedzy mała a duża. Jak pojezdze dłużej i właczam i wyłaczam dmuchawe to dobija do 12.

obajw- wymiana termostatu pomoże ?
czy coś innego go boli ?

mowa o MK II

karloss 03-02-2012 13:59

Odp: Jak szybko nagrzewa się silnik (benzyna)
 
Cytat:

Napisał Makbet (Post 1776836)
Sprawdziłem ponownie parkując w robocie miałem już połowę czyli pion. Wyłączenie ogrzewania nie za bardzo pomogło, właściwie to nie było różnicy.
Czytałem o jakimś małym termostacie, tzn są 2? Duży i mały czy tylko drugi jest w dieslach?

W benzynie masz jeden termostat, poniżej pompy wspomagania, na bloku silnika. I pamiętaj są dwa typy termostatów jeden z czujnikiem a drugi bez.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.