Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Forscan konfiguracja fabryczna. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323595)

Altara 17-09-2021 10:16

Forscan konfiguracja fabryczna.
 
Witam,
od zakupu auta borykam się z błędami które wydaje mi się mogą wynikać z błędnej konfiguracji modułów np. IC (Błąd B1681 "Sygnał modułu nadajnika-odbiornika PATS nie jest odbierany").
Wersja mojego auta jest wyposażona w system odpalania bezkluczykowego, zaprogramowałem ponownie klucze za pomocą Forscan, procedura przebiegła pomyślnie, ale dioda IMMO nadal szybko mruga po uruchomienia samochodu.
Chce spróbować przywrócić fabryczną konfigurację modułu za pomocą funkcji "Load factory AB", zastanawiam się tylko czy to ma szanse pomóc i przede wszystkim czy jest to bezpieczna metoda.
Pozdrawiam

eMWuGSM 17-09-2021 13:13

Odp: Forscan konfiguracja fabryczna.
 
Forscan sobie nie radzi z RKE, będą takie cyrki.

W Focccus'ie i ELMConfig możesz sobie podejrzeć zapisane klucze i to Ci powinno wiele wyjaśnić.

IDS, nie ma problemu zrobisz i RKE i PATS, miałem ten sam problem w Foce CC. Dopiero wywalenie wszystkich kluczy IDS'em i zapisanie ich od nowa (RKE i pasywne) pomogło.

Co ciekawe stare RKE (banan) nic nie chce robić oprócz IDS, bo już późniejsze (trumny) bez problemu.1

Altara 18-09-2021 07:36

Odp: Forscan konfiguracja fabryczna.
 
Zastosuje się do Twojej rady i sprawdzę ElmConfig'em, chociaż Forscan'em wykasowałem wszystkie klucze i zaprogramowałem od nowa. Oba klucze działają, odpalają auto z kluczem w kieszeni jak i sam grot włożony w "stacyjkę", gdzie pilot piloty zostały odniesione do domu.
Więc wydawać by się mogło że jest ok, tylko pozostał ten błąd B1681, ale jest odkąd mam auto. Dlatego już domyślam się najróżniejszych opcji.

Antej 18-09-2021 07:58

Odp: Forscan konfiguracja fabryczna.
 
Bo to już poliftowe KVM/RKE, taki sam jak w Kudze,dlatego nie było problemów w forscanie.

Altara 18-09-2021 08:36

Odp: Forscan konfiguracja fabryczna.
 
1 załącznik(i)
Wygląda na to, że kolega eMWuGSM ma racje, mimo tego że procedura programowania przebiegła pomyślnie nie do końca zadziałała.
W ElmConfig w Tabelach RKE widnieją same "0", o ile dobrze sprawdzam zapisane klucze.

Tak jak kolega Antej napisał moje autko jest polifcie.

Czyli powinienem szukać kogoś z IDS czy jest jakaś inna rada na taki problem ?

Styber 18-09-2021 09:24

Odp: Forscan konfiguracja fabryczna.
 
Jak masz błąd B1681 w IC, a auto odpala to prawdopodobnie licznik jest z auta z wersji ze zwykłym kluczem. Wystarczy odpowiednio zmienić konfigurację.

tedi_k 18-09-2021 09:46

Odp: Forscan konfiguracja fabryczna.
 
Cytat:

Napisał Altara (Post 3368843)
...
W ElmConfig w Tabelach RKE widnieją same "0", o ile dobrze sprawdzam zapisane klucze...

To nie jest "tabela RKE" tylko GEM... W KeyLess tak ma być. Tam nic się nie zmieni.

Altara 18-09-2021 09:54

Odp: Forscan konfiguracja fabryczna.
 
Bardzo serdecznie dziękuję koledze @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , który w wiadomości prywatnej rozwiązał mój problem.

Okazało się że błąd faktycznie występował w konfiguracji.
W moim przypadku błędnie zostało zaznaczone standardowe PATS po zmianie na New KVM jest OK.

Bardzo dziękuje wszystkim zainteresowanym
Pozdrawiam !


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.