Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Śruby do alufelg obracają się (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296281)

mateusch 20-05-2019 18:22

Śruby do alufelg obracają się
 
Witajcie,
Mam problem ze śrubami do alufelg w moim C-Maxie. Trochę one "spuchły" i obracają się a nie odkręcają.
Wygląda to tak, jakby ich środek zaczął korodować a zewnętrzna ozdobna część niezbyt trzymała się ich trzpienia.
Orientujecie się, jakie to są śruby (lub nakrętki)? Jakiś numer? Chciałbym kupić komplet nowych, ale nie wiem jakich szukać.

Mateusz

Mumi 20-05-2019 19:52

Odp: Śruby do alufelg obracają się
 
Podjedz sobie do ABC focus na 29 listopada. Na półce mają wyłożone kilka rodzai i sobie dobierzesz. Ja kupowałem z ruchomym kołnierzem, mają też kute i takie kupiłem.
M.

sosna_m 20-05-2019 20:26

Odp: Śruby do alufelg obracają się
 
Słyszałem od "gumiarza" że oryginalne śruby mają jakiś problem. Ja kupiłem u niego "specjalne" do fordowskich alufelg ale nie oryginały. Ponoć są pozbawione przypadłości tych oryginalnych.

mateusch 21-05-2019 06:17

Odp: Śruby do alufelg obracają się
 
Oriencie się jakiego modelu szukać? Jakieś parametry?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

weuek 21-05-2019 08:24

Odp: Śruby do alufelg obracają się
 
Niedawno był tu temat o dokładnie tym samym. Zresztą to jest temat-bumerang. Wszystko już zostało tu opisane. Jeno pogonić lenia i poszukać.

PS Tylko nie szukaj "śrub", bo w f.o.r.d.ach koła przykręca się nakrętkami.

mateusch 22-05-2019 15:35

Odp: Śruby do alufelg obracają się
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3133572)
Wszystko już zostało tu opisane.

Nie ma jak pełna i kompletna odpowiedź na moje pytanie o rodzaj śrub/nakrętek do C-Maxa.:diabel2: Jak sie nie ma nic do powiedzenia, lepiej nic nie pisać.

Zgodnie z sugestią jednego z przedmówców, udałem się na Aleje do ABC... Koszt nowego zamiennika to 13 zł.

slawek-kali 22-05-2019 15:57

Odp: Śruby do alufelg obracają się
 
13zl jedna? hahah

weuek 22-05-2019 17:52

Odp: Śruby do alufelg obracają się
 
Nie chce się przeczytać, to się buli. To jest całkiem fair.

sosna_m 22-05-2019 18:54

Odp: Śruby do alufelg obracają się
 
Cytat:

Napisał mateusch (Post 3134108)
Nie ma jak pełna i kompletna odpowiedź na moje pytanie o rodzaj śrub/nakrętek do C-Maxa.:diabel2: Jak sie nie ma nic do powiedzenia, lepiej nic nie pisać.

Zgodnie z sugestią jednego z przedmówców, udałem się na Aleje do ABC... Koszt nowego zamiennika to 13 zł.

Kolega "weuek" lubi filozować ;-)

Swoją drogą drogawo, oryginalne tyle kosztują.
U mnie na wsi gumiarz ma po 7.0-7.50 pln jeśli się nie mylę. A handluje na zaznamy portalu aukcyjnym. Można poprosić o wystawienie. Jeśli chcesz dam Ci namiar.

mateusch 22-05-2019 19:13

Odp: Śruby do alufelg obracają się
 
Może faktycznie nie jest najtaniej, ale przynajmniej dobre. Jak dzwoniłem do Forda to chcieli 20 za sztukę :/ a na znanym portalu aukcyjnym znalazłem kilka które prawdopodobnie by pasowały jednak opis nie był jednoznaczny.
Najważniejsze że już mam i spokojnie będzie można w razie czego odkręcić koło.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.