Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Rdza na prowadnicach fotela (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=258762)

dizel1982 14-02-2017 13:30

Rdza na prowadnicach fotela
 
Cześć,
Zastanawiam się czy w mondeo to normalne bo mówiąc szczerze spotykam się z tym po raz pierwszy, w żadnym z moich poprzednich samochodów nie działo się coś takiego a mianowicie prowadnice fotela + śruby mocujące mam całe zerdzewiałe. Nie to że są całe koloru brązowego ale ewidentnie łapie je rdza. Myślicie że to się kwalifikuje do zgłoszenia do ASO w ramach gwarancji na perforację nadwozia? Wygląda to delikatnie mówiąc obciachowo. Otwieram drzwi a że fotel mam dość daleko odsunięty bo mam 190cm wzrostu to pierwsze co się rzuca w oczy po spojrzeniu w dół to te zerdzewiałe prowadnice. W aucie z końca 2012r. to trochę słabe.

remlen 14-02-2017 15:55

Odp: Rdza na prowadnicach fotela
 
Masz od nowego? Może zalany był?

lsulima 14-02-2017 16:41

Odp: Rdza na prowadnicach fotela
 
Nie kwalifikuje sie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bartek2504 14-02-2017 17:17

Odp: Rdza na prowadnicach fotela
 
w corolli e12 mialem kiedys tak samo, w mondku jest lepiej ale tez delikatnie koroduje - słabe zabiezpieczenie prowadnic przed wilgocią.

dizel1982 14-02-2017 18:59

Odp: Rdza na prowadnicach fotela
 
Cytat:

Napisał remlen (Post 2749594)
Masz od nowego? Może zalany był?

Pierwszym właścicielem nie jestem ale nie sądzę aby był zalany. Gdyby był to nie dawali by gwarancji na niego bo by się bali, nie sądzę aby ktoś dał roczną gwarancję na zalany samochód. A dwa gdyby był zalany to dało by się to poznać po innych elementach. Prowadnice rdzewieją mi tylko w tej części przedniej, nie po całości. Zresztą po zalaniu było by coś w historii serwisowej tymczasem nie ma nic, auto cały czas jeździło. Świadczą o tym wykonywane przeglądy.

piotrek305 14-02-2017 19:56

Odp: Rdza na prowadnicach fotela
 
w wielu samochodach tak się robi..

mrhenio 14-02-2017 20:05

Odp: Rdza na prowadnicach fotela
 
mam kolego podobnie jak Ty. I o ile początkowo się tym martwiłem, o tyle raz olewam to. Moim zdaniem po prostu słaba jakość wykonania ze strony forda

klocolus 15-02-2017 00:04

Re: Rdza na prowadnicach fotela
 
Ja miałem i mam więcej bądź też mniej rdzy na prowadnicach w moich mondkach (2001, 2005 i końcówka 2009) także ten typ chyba tak ma :D

Co więcej (może trochę OT ale co tam), w moim pierwszym a za razem najstarszym mondeo pękł spaw do prowadnicy i fotel się zaczął bujać. Ja mu w gaz a tu pozycja do spania ;) Pospawałem i fotel dużo stabilniejszy się zrobił.

dizel1982 15-02-2017 06:47

Odp: Rdza na prowadnicach fotela
 
Pewnie minusem też są dywaniki welurowe które trzymają wilgoć, ta paruje i później jest efekt. Miałem wymienić na zimę na gumowe ale nie było czasu i tak już zostało. No cóż, w takim razie nie przyłożyli się do tego elementu który podobnie jak cały dolny stelaż fotela z racji że jest na samym dole narażony jest na wilgoć a tym samym korozje. Gdybym chciał mieć ten samochód dożywotnio to pewnie poprawił bym fabrykę, wypiaskował to i dał do lakierowania ale jakoś przemęczę jeszcze te 2 lata.

ciafka 15-02-2017 08:06

Odp: Rdza na prowadnicach fotela
 
Mam samochód od nowości z salonu jestem pierwszym i jedynym właścicielem, od początku założyłem gumowe dywaniki :diabel2:.
I mam subtelny rdzawy nalot w kilku miejscach na prowadnicach fotela g:galy.
TTTM


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.